Bárta: Skokan rezignoval a „řekl“ to Nečasovi pěkně od plic

27.09.2012 15:07 | Zprávy
autor: vitbarta.cz

Stranický kolega Petr Skokan se ve středu rozhodl s okamžitou platností rezignovat na svůj členský post ve Výboru Státního fondu dopravní infrastruktury.

Bárta: Skokan rezignoval a „řekl“ to Nečasovi pěkně od plic
Foto: red
Popisek: Poslanec Vít Bárta

Učinil tak dopisem adresovaným premiérovi, kde shrnul disfunkce SFDI a nepřímo naznačil i korupci.

Skokan v dopise uvedl, že se často hlasuje na Výboru způsobem per rollam, chybí tu diskuse a argumentace, jednání Výboru kolidují se zasedáním Sněmovny, ruší se termíny zasedání, nezajišťuje se tu dostatečná ochrana veřejného zájmu atd. Skokan v dopise navíc naznačuje korupční praktiky odehrávající se uvnitř fondu.

„Z mnoha kroků SFDI vůči výboru cítím velmi silnou účelovost v chování k dosažení a prosazení cílů, které nejsou v souladu s hlavním tématem této vlády a to boj proti korupci. Jako příklad mohu jmenovat případy, které přikládám v příloze dopisu,“ uvedl v dopise.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

NATO

Tvrdíte, že pro USA nemá NATO smysl. Co pro nás? A kdo myslíte, že je dnes ten hlavní hegemon Čína nebo USA? Souhlasím s vámi, že Evropa to rozhodně není. Myslíte, že někdy bude? Jestli ano, tak my se toho asi určitě už nedožijeme, co myslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DIA: V hodnocení dosáhly služby pro podniky plného skóre

16:13 DIA: V hodnocení dosáhly služby pro podniky plného skóre

Česko se v evropském hodnocení digitálních veřejných služeb dál zlepšuje. Služby pro podniky dosáhly…