Češi opět naletěli podvodníkům. Kvůli falešné faktuře přišli zřejmě o statisíce

08.12.2011 14:22 | Zprávy

Vypadá jako faktura a není to faktura ... Co to je? Přeci reklamní leták! Že reklamní leták obyčejně nevypadá jako faktura? Nenechte se zmást. Jihem Moravy koluje právě věrohodně vypadající reklamní leták, který je pouze převlečen za fakturu. Nový trik podvodníků, jak z Vás vymoci peníze.

Češi opět naletěli podvodníkům. Kvůli falešné faktuře přišli zřejmě o statisíce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Za tisíc korun si toho v příštím roce budeme moct koupit možná zase míň
Faktura nebo leták? To je jedno, jen když to sype..

Česká vynalézavost nezná mezí. Ale tentokrát se jedná přímo o delikatesu mezi podvody, protože zaplatíte dobrovolně, sami a rádi. Princip je jednoduchý. Ve schránce vaší firmy najdete reklamní leták.

Na první pohled však nepoznáte, že se jedná o reklamu. Reklamní leták působí spíše jako faktura. Obsahuje všechny její náležitosti. Nezapomněli ani na dodavatele, adresáta, datum splatnosti, variabilní symbol a především nevynechali ani cenu, která se blíží částce tři tisíce korun.

Sledujeme téma Korupce

Většinou použijí takovou hezkou sumičku, nezaokrouhlenou na celé částky, ne příliš vysokou ani příliš nízkou, takže v nákladech firmy nevzbudí pozornost. Lze se jen dohadovat, kolik takových letáků již bylo rozesláno a kolik důvěřivců skutečně "vypečenou" fakturu zaplatilo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Irena Ševelová

Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Proč se podle vás kauza Dozimetr tak dlouho vleče?

Kdo je podle vás viníkem? A objektivně vzato, nevlečou se stejně dlouho i soudy kolem Babiše? Co jsem zaznamenal, tak se snad znovu řeší i Čapí hnízdo. A vlastně, není třeba celkově něco udělat s tím, jak se u nás soudy vlečou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká televize: Nekalé praktiky zaměstnávání hadicapovaných

16:08 Česká televize: Nekalé praktiky zaměstnávání hadicapovaných

Jak se skutečně zachází s handicapovanými a čím vším si musí projít, když chtějí žít normální život?