Co mají společného Václav Klaus a Tomáš Sedláček? Lidé je kupují

28.12.2011 8:46 | Zprávy

Během krize mají lidé větší zájem o ekonomické tituly. Tajemnice Svazu českých knihkupců a nakladatelů Marcela Turečková v rozhovoru pro Hospodářské noviny, že nyní se bude určitě víc prodávat kniha, kde Václav Klaus říká, jak krizi Evropské unie předpovídal, než jeho zápisky z cest.

Co mají společného Václav Klaus a Tomáš Sedláček? Lidé je kupují
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus

V krizi mají lidé o ekonomické tituly na knižním trhu větší zájem. „Určitě se teď bude prodávat víc kniha, kde Václav Klaus říká, jak krizi Evropské unie předpovídal, než jeho zápisky z cest,“ tvrdí v rozhovoru pro Hospodářské noviny tajemnice Svazu českých knihkupců a nakladatelů Marcela Turečková.

„Ekonomickým titulům vévodí Tomáš Sedláček a Václav Klaus. Ten by se ale prodával vždycky,“ je si Turečková jista, že odbyt knih nynějšího prezidenta není dán jen momentálním zvýšeným zájmem o ekonomická témata. Lidé prý také neradi čtou o špatných věcech a raději si přečtou o úspěchu. Třeba u Steva Jobse chtěli vědět, jak se tomu nenápadnému chlapíkovi podařilo založit Apple a uspět s ním.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jih

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Došlo podle vás k pochybení soudů?

Podle vás šlo v kauze o praní špinavých peněz, já bych to viděl stejně, ale na druhou stranu, proč je tedy soudy podle všeho odblokovaly a vrátili Jiříkovskému?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: