Deníky komentují víkendové sjezdy ODS a TOP 09

24.10.2011 6:02 | Zprávy

Dnešní deníky komentují víkendové sjezdy vládních stran ODS a TOP 09, při kterých straníci zvolili své vedení. Podle komentáře Mladé fronty Dnes (MfD) na pravici vládne nuda - Karlu Schwarzenbergovi a Miroslavu Kalouskovi (oba TOP 09) se dostalo "takřka servilní podpory" a premiér Petr Nečas (ODS) slavil stejně jednoznačný triumf.

Deníky komentují víkendové sjezdy ODS a TOP 09
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

Komentář v Hospodářských novinách (HN) přinesl názor, že ODS s programem vtěleným do slov "vlast, pořádek, zákon" zakrývá ideovou vyprahlost a nahrává tak TOP 09. Autor komentáře v HN píše, že vlastenecký apel místopředsedy ODS Alexandra Vondry, který na kongresu zazněl, je vynuceným štychem. Zásobárna pravicových voličů nepřetéká - za této situace se musí ODS a TOP 09 výrazně vyhranit a odlišit. Mírným posunem doprava tak Nečasova strana umožňuje Schwarzenbergovi a Kalouskovi víc rozehrát téma společné evropské odpovědnosti, píše autor.

ČR jako "evropský kazišuk".

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk, mp

Řada lidí nežije důstojný život, obává se o svou budoucnost a nemá důvěru ve stát

To máte úplnou pravdu, v tom, co tvrdíte, ale co s tím hodláte dělat? Nebo i lépe, proč jste s tím něco neudělali, když jste byli docela dlouho ve vládě? Nebo myslíte, že to před 4 roky byla situace dobrá, že se nám žilo dobře a lidé se nebáli o sovu budoucnost a věřili státu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Ocenění expozice Sovinec v Zoo Hluboká

22:03 Jihočeský kraj: Ocenění expozice Sovinec v Zoo Hluboká

Jihočeská zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou slaví významný úspěch. Expozice sov s názvem Sovine…