Haló noviny referují o smutku v KLDR: Lidé v zoufalství klekají na kolena

20.12.2011 18:03 | Zprávy
autor: azz

Komunistické Haló noviny i dnes ukázaly, že jsou skutečně deníkem orientovaným na zcela jiná témata, než je skon někdejšího českého prezidenta Václava Havla. Zatímco totiž komunistický deník v pondělí referoval o úmrtí Havla pouze v jednom článku, dnes se tématu "Smutek v Severní Koreji", kde ve věku 69 let zemřel Kim Čong-il, věnuje mnohem obsáhleji. „Smutek v KLDR, zemřel Kim Čong-il,“ hlásí titulek na první stránce úterních Haló novin.

Haló noviny referují o smutku v KLDR: Lidé v zoufalství klekají na kolena
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební kampaň KSČM

Kam se poděl smutek komunistů nad úmrtím někdejší hlavy českého státu, se kterým se lidé ve velkém rozloučí již tento pátek v Chrámu sv. Víta? Na jeho pohřeb dokonce prý přiletí přední světoví státníci, ale Haló noviny to nezajímá a na piedestal staví dnes místo Havla spíše Severokorejce.

„Pohřeb zesnulého bude 28. prosince…KLDR vzápětí označila za ´velkého následovníka´ třetího vůdcova syna, Kim Čong-una,“ píší Haló noviny téměř oslavně a připojují i zmínku o tom, že obyvatelé KLDR (24 milionů) byli vyzváni, aby se nyní sjednotili za Kim Čong-unem, a to proto, aby jej podpořili při dalším rozvoji země.

„V čele korejské revoluce stojí nyní Kim Čong-un, velký následovník revolučních principů a znamenitý vůdce naší strany, naší armády a našeho lidu,“ napsala podle Haló novin severokorejská agentura KCNA.

Musíme překonat smutek...

„Zatím politicky málo zkušený, asi 27letý Kim Čong-un, vystudovaný ve Švýcarsku, byl loni v září uveden do širšího vedení Korejské strany práce a stal se čtyřhvězdičkovým generálem, čímž jej otec prakticky jmenoval svým nástupcem. KCNA konstatovala: ´Pod vedením soudruha Kim Čong-una musíme proměnit smutek v sílu a odvahu a překonat současné potíže.´,“ zmiňuje dále deník také k tomu, jak se bude nyní v Korejské lidově demokratické republice vyvíjet běh následujících dní.

Haló noviny se kromě tzv. otvíráku na titulní stránce věnují Kim Čong-ilovi obsáhleji i na stránce pod rubrikou „ze zahraničí.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

EU

Kritizujete EU neustále, oprávněně, ale proč jste slevili z vašeho požadavku na referendum o vystoupení? Nebo bude? A můžete jinak, když budete ve vládě zabránit tomu, aby nám EU zdražovala život?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberální institut: Výzva k deregulaci a posílení konkurenceschopnosti

16:13 Liberální institut: Výzva k deregulaci a posílení konkurenceschopnosti

Dokument vyzývá k akci a nastiňuje konkrétní návrhy na snížení regulační zátěže v Evropě a oživení j…