Je to nadsázka, tvrdí ČSSD na protest církví proti billboardu

09.08.2012 9:39 | Zprávy
autor: olb

Ruka v modrém saku, která předává pytel s penězi jednomu z církevních hodnostářů. To je reklamní billboard ČSSD, který je namířený proti církevním restitucím. Zástupcům církví se ale poutač nelíbí, proto vydali prohlášení, ve kterém proti kampani ČSSD ostře protestují. Sociální demokraté jsou ale klidní: billboard podle nich pouze upozorňuje na nezodpovědné zadlužování dalších generací.

Je to nadsázka, tvrdí ČSSD na protest církví proti billboardu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pozemky a peníze církvi jako omluva státu za minulé křivdy

Kromě České biskupské konference a Ekumenické rady církví se proti kampani ČSSD, kde se v textu píše, že ODS a TOP 09 jim chce darovat 134 miliard korun, postavila i Federace židovských obcí. Jejímu předsedovi Jiřímu Daníčkovi vadí především to, že před několika lety se sociální demokracie sama podílela na práci komise, která připravila podklady pro vládní návrh zákona o církevních restitucích. Senát by normu přitom měl schvalovat příští týden. 

„Pan Sobotka byl dobře seznámen se závěry komise a všichni její účastníci se shodli na tom, že ta čísla sedí a nároky jsou přiměřené a že takto by se věc dala řešit. Pokud se změnila řekněme politická situace sociální demokracie a pracuje způsobem, jako je tato kampaň, tak je to politováníhodné,“ uvedl pro Český rozhlas (ČRo) Daníček.

Podle církví navíc ČSSD nevede věcnou diskuzi a vyvolává nenávist k náboženským společnostem. Podle pražského kardinála Dominika Duky jsme svědky politického jednání, které neodpovídá základním principům slušnosti a demokracie. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Poradce

Dobrý den, nemyslíte, že je zvláštní, že je váš poradce prošetřován policí až poté, co vám skončil mandát premiéra? Na mě to teda působí dost nedůvěryhodně a vzbuzuje to ve mně pochybnosti o nezávislosti policie. Nebo máte nějaké vysvětlení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Praha připravuje zakázku na podporu klíčové kyberbezpečnostní technologie

22:14 MHMP: Praha připravuje zakázku na podporu klíčové kyberbezpečnostní technologie

Rada hl. m. Prahy schválila záměr vypsat veřejnou zakázku na zajištění podpory výrobce pro technolog…