Keller propral "skvostné" nápady politiků na uzdravení ekonomiky

29.09.2012 8:41

Že Česká republika není v dobré ekonomické kondici, ví všichni. Politici se předhání v návrzích, jak jí pomoci a vyléčit ji z krize. A jak píše profesor Keller v komentáři pro deník Právo, je sledování jejich snah nanejvýš zajímavé.

Keller propral "skvostné" nápady politiků na uzdravení ekonomiky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Profesor Jan Keller

Rebelující poslanci z ODS navrhují prodat poslední státní podíly včetně pivovarů. Keller však podotýká, že žádný z nich není schopen říct, proč by takový prodej měl pomoci, když jsme v koncích i přesto (či právě proto?), že se prodal pivovar v Plzni a další firmy, které státu přinášely bohatý zisk.

Politici si podle Kellera protiřečí. Na jedné straně neustále hovoří o zvyšování konkurenceschopnosti naší země, na straně druhé pak lacině prodávají firmy, které skutečně světově konkurenceschopné byly. „A nyní chtějí ve jménu konkurenceschopnosti ještě vyšší zašantročit zbytky rodinného stříbra,“ odsuzuje návrh rebelů profesor.

Záchrana ukrytá pod zemí?

Jiné hlasy šeptají o 400 tunách zlata nevytěženého zlata, jehož těžba by mohla naší ekonomice podat záchrannou ruku. Keller však poukazuje na to, že od hospodářského propadu naší ekonomiky nezachránil ani prodej zlatých cihel, které byly uloženy v českých bankách. „Teď už to jistě zabere. Pokud na tom nezbohatnou všichni, tedy aspoň někteří,“ poznamenává.

Dalším možným záchranným lanem, které se v poslední době velmi propírá, je navrácení církevních restitucí. „Církve zajisté budou moudře hospodařit a stát z toho bude profitovat,“ ironicky komentuje hospodářskou spásu v podobě církví. „Proč vůbec zakládat vědecká centra a technické parky, když zde máme církev katolickou?“

Profesor si je jistý, že po skončení dalšího výprodeje firem, které snáší státu zlatá vejce, budou rebelové, zlatokopové a potažmo všichni experti spokojeni, nikoliv však z úspěchu. „ Prosperitu se sice tímto rafinovaným způsobem nastartovat asi nepodaří, oni osobně však budou hrdí na to, že pro naše blaho udělali maximum.“

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

Bc. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Nový nástroj, jak mluvit do evropských pravidel. Piráti spouští unikátní web

Děláte si z nás legraci? Jak vám věřit, že chcete dělat něco pro lidi? Hlasujete pro věci, které lidi ani tato vláda neschvaluje, jako například zákaz spalovacích motorů. Nebo vy jste si mezi občany ČR udělali nějaký průzkum nebo analýzu, že si zákaz aut se spalovacími motory přejí? Jednou určitě, a...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Máš 300 krav, co prdí? Plať. Česká kráva v ohrožení. Je zle

4:44 Máš 300 krav, co prdí? Plať. Česká kráva v ohrožení. Je zle

Dražší hovězí maso? Dá se to prý očekávat. Důvodem jsou nejen stále složitější dotační programy pro …