Klaus udělil milost. Policie řeší podezření z korupce

30.11.2011 7:57 | Zprávy

Prezident Klaus v roce 2009 udělil milost zaměstnankyni cizinecké policie, která přijímala úplatky, milost a tato žena opakovně „pochlubila“, že si prezidentský pardon koupila. Hrad takový scénář opakovaně popírá, ale policie se bude případem i tak zabývat.

Klaus udělil milost. Policie řeší podezření z korupce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident ČR Václav Klaus

V roce 2009 udělil prezident Klaus milost zaměstnankyni cizinecké policie Radce Kadlecové, která přijímala úplatky od cizinců, jenž chtěli v Česku získat trvalý pobyt. Sama odsouzená se chlubila tím, že si milost koupila ještě před jejím vydáním a činila tak i po jejím udělení. Policie se v této souvislosti zabývá podezřeními na dva trestné činy: podplácení a přijímání úplatku. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes (MfD).

Nahlíží do čtyř tisíc rozsudků ročně

O podezření na korupci v případě udělení této prezidentské milosti informoval v minulosti časopis Respekt a Klaus se proti tomuto nařčení opakovaně ohradil. Klaus zašel dokonce tak daleko, že Respekt označil za zločinný. Bránil se mimo jiné i poukazem na to, že ročně nahlíží do zhruba čtyř tisíc rozsudků a jejich kvalita bývá různá. V těchto dnech je hlava státu na návštěvě v africkém Senegalu a k případu se nechce dále vyjadřovat. Mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej ovšem potvrdil, že policie prověřuje podezření na dva trestné činy.

„Mohu potvrdit, že jde o trestné činy podplácení a přijímání úplatku," prohlásil Ibehej. Vyšetřovatelé stojí na samém začátku případu a zatím neprovedli žádný úkon. Dosud není založen ani spis. O podklady k udělení ffsti může přitom policie zažádat až tehdy, když spis existuje.

Sledujeme téma Klaus a milost

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Dobrý den, pane Mašku, myslíte, že vyšetřovací komise ke střelbě bude nezávislá a něco vyšetří, když ji řídí poslanec z vládní strany a celkově v ní mají vládní poslanci převahu? Já dost pochybuji, že podrazí nohy Rakušanovi, protože bez STAN by se koalice neobešla. Proč tam nemá více zástupců opozi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jejich předci aspoň nesomrovali.“ Foldyna seknul Azováky, kteří se chystají do Prahy

17:26 „Jejich předci aspoň nesomrovali.“ Foldyna seknul Azováky, kteří se chystají do Prahy

Do Prahy v rámci evropského turné dorazí bojovníci ukrajinské jednotky Azov, která byla v minulosti …