Klaus udělil milost. Policie řeší podezření z korupce

30.11.2011 7:57 | Zprávy

Prezident Klaus v roce 2009 udělil milost zaměstnankyni cizinecké policie, která přijímala úplatky, milost a tato žena opakovně „pochlubila“, že si prezidentský pardon koupila. Hrad takový scénář opakovaně popírá, ale policie se bude případem i tak zabývat.

Klaus udělil milost. Policie řeší podezření z korupce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident ČR Václav Klaus

V roce 2009 udělil prezident Klaus milost zaměstnankyni cizinecké policie Radce Kadlecové, která přijímala úplatky od cizinců, jenž chtěli v Česku získat trvalý pobyt. Sama odsouzená se chlubila tím, že si milost koupila ještě před jejím vydáním a činila tak i po jejím udělení. Policie se v této souvislosti zabývá podezřeními na dva trestné činy: podplácení a přijímání úplatku. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes (MfD).

Nahlíží do čtyř tisíc rozsudků ročně

O podezření na korupci v případě udělení této prezidentské milosti informoval v minulosti časopis Respekt a Klaus se proti tomuto nařčení opakovaně ohradil. Klaus zašel dokonce tak daleko, že Respekt označil za zločinný. Bránil se mimo jiné i poukazem na to, že ročně nahlíží do zhruba čtyř tisíc rozsudků a jejich kvalita bývá různá. V těchto dnech je hlava státu na návštěvě v africkém Senegalu a k případu se nechce dále vyjadřovat. Mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej ovšem potvrdil, že policie prověřuje podezření na dva trestné činy.

„Mohu potvrdit, že jde o trestné činy podplácení a přijímání úplatku," prohlásil Ibehej. Vyšetřovatelé stojí na samém začátku případu a zatím neprovedli žádný úkon. Dosud není založen ani spis. O podklady k udělení ffsti může přitom policie zažádat až tehdy, když spis existuje.

Sledujeme téma Klaus a milost

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Green Deal

Dobrý den, obracím se na vás jako na zastánce tohoto paktu nebo co to je. Můžete mi říci, kde třeba většina z nás má brát peníze na auta bez spalovacích motorů? Neměla by tedy minimálně EU lidem na nová auta nějak přispět? Myslíte si, že si je lidé u nás, kteří vydělávají kolem 20 tisíc měsíčně moho...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fialův „úspěch“: EU vám vyžene z hlavy topení plynem a ježdění na naftu. Tvrdě

10:15 Fialův „úspěch“: EU vám vyžene z hlavy topení plynem a ježdění na naftu. Tvrdě

Velkým tématem eurovoleb byl bezesporu blížící se zákaz prodeje nových aut se spalovacími motory. A …