Komentátor HN v Hyde Parku: Mašínové hrdinové, Zeman na hradě

31.08.2011 5:38 | Zprávy
autor: joh

Novinář Jaroslav Plesl se vyjádřil v pořadu ČT24 k mnoha otázkám, které momentálně tíží naši společnost. Podle něj má česká vláda šanci přežít, lze očekávat, že se po příštích volbách objeví nové politické straně a bratry Mašíny považuje za hrdiny.

Komentátor HN v Hyde Parku: Mašínové hrdinové, Zeman na hradě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman

Česká vláda má podle něj velkou šanci přežít. Je to ale z velké části kvůli rozštěpenosti opoziční ČSSD, která postrádá kromě jednoty také schopného lídra.

„Bude důležité, který tábor prosadí svého kandidáta a pokud by a Pražském hradě usedl třeba Miloš Zeman, tak to českou politikou výrazně zahýbe. To by vláda neměla šanci přežít." Měla by ji podle Plesla u Jana Švejnara nebo Jana Fischera.

SLEDUJEME téma Bátora

Po příštích volbách, ať budou v roce 2014 nebo jindy, očekává nové strany na scéně. Možná i tři. A nová strana by se mohla utvořit kolem prezidenta Václava Klause, což ukázala i kauza Ladislava Bátory. Právě kvůli vlivu prezidenta si podle něj Věci veřejné ponechávají Bátoru ve své blízkosti. „Václav Klaus je v české politice vynikající obchodní značka," říká Plesl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Reparace

Pokud má být uzavřen mír mezi Ruskem a Ukrajinou souhlasíte nebo nesouhlasíte s tím, že Rusko musí Ukrajině zaplatit válečné škody ve formě reparací?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Před 25 lety vyrobil Temelín první elektřinu. Pomohl ušetřit přes 270 milionů tun emisí

14:19 ČEZ: Před 25 lety vyrobil Temelín první elektřinu. Pomohl ušetřit přes 270 milionů tun emisí

Přesně před 25. lety, 21. prosince 2000 o půl deváté večer, připojili energetici nejvýkonnější český…