Materiál pro vládu navrhuje, aby se lobbisté registrovali

01.04.2012 11:15 | Zprávy
autor: čtk, mp

Povinnou registraci lidí, kteří se budou chtít zabývat lobbingem, doporučuje mimo jiné materiál, který ve středu projedná vláda. Odborníci, kteří jej pro vládu vypracovali, v něm zmiňují také možnost vzniku veřejného diáře funkcionářů, kde by byly na internetu zveřejňovány a denně aktualizovány jejich schůzky. Pokud jej vláda schválí, měla by hotový zákon o lobbingu dostat na stůl do poloviny roku.

Materiál pro vládu navrhuje, aby se lobbisté registrovali
Foto: Archiv
Popisek: Mobilní telefon - ilustrační foto.

Návrh na veřejné diáře je však v dokumentu předkládán jen jako možná varianta, "z důvodu avizovaného nesouhlasu s veřejnými diáři ze strany lobbovaných", tedy například poslanců, senátorů, členů vlády a jejich náměstků, asistentů všech těchto lidí a v jedné z variant také starostů, místostarostů, ředitelů a tajemníků krajských úřadů či členů zastupitelstva. Ti by měli také mít ze zákona zakázáno od lobbistů přijímat jakékoliv výhody nebo jen jejich sliby.

Kde jste lobovali a za kolik

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Jaká je ta vaše taktika, jak zabránit úpadku průmyslu?

A myslíte, že je reálné zabránit tomu, co předvádí EU? Podle mě si dělá stejně co chce, bez ohledu na to, co chce většina občanů EU, protože rozhodují hlavně ti nikým nevolení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ postaví čtvrtou velkou českou přečerpávací elektrárnu

14:49 ČEZ postaví čtvrtou velkou českou přečerpávací elektrárnu

Na Orlíku vznikne čtvrtá velká přečerpávací elektrárna v ČR. Modernizací projdou všechna čtyři soust…