Rehabilitovat komunisty není dobře, opřel se Sobotka do Fischera

28.06.2012 13:48

Prezidentský kandidát ODS Přemysl Sobotka se v rozhovoru pro server Týden.cz opřel do svého soupeře Jana Fischera. Mimo jiné řekl, že rehabilitovat v současné době komunisty je velmi neprozíravé.

Rehabilitovat komunisty není dobře, opřel se Sobotka do Fischera
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Přemysl Sobotka

Sobotka v rozhovoru uvedl, že prezidentská kampaň bude sice něco docela jiného, než dosud zažil, ale obecně má za to, že právě kampaň se dělá neustále, ne pouze před volbami. „Přímá volba bude o osobách, které budou kandidovat, a každou osobu provází i historie. Moje historie jasně deklaruje, že zůstávám konzistentní v názorech, že jsem v krizových momentech schopen velmi tvrdě říct svůj názor, a to je podle mého názoru plus,“ uvedl.

Své soupeře sice komentovat nechtěl, bylo však evidentní, že se nepřímo opřel do Jana Fischera. „Každý z těch, které jste jmenovala, má za sebou historii, včetně historie předlistopadové. A myslím si, že v daném okamžiku pomáhat rehabilitovat komunisty v České republice je velmi neprozíravé,“ říká místopředseda Senátu.

Podle Sobotky by měla většinu kampaně zaplatit ODS. Limit 50 milionů korun má za úsměvný. „Pokud je do toho někdo ochoten vložit více než deset milionů, mohu se ptát, odkud jsou a na co jsou. Moje hranice je kolem osmi, maximálně deseti milionů,“ prohlásil.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

zkrácení rodičovské

Je pořád ve hře nebo ne? Je to něco, na co byste přistoupili? Myslíte, že je to v dohledné době možné? Když už, není třeba první investovat do výstavby nových školek a nějak vyřešit zkrácené úvazky, dnes vás na ně nechce moc zaměstnavetelů brát, jelikož se jim to ani nevyplatí, stejně jako se to nev...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečka mimo zákon? „Velká šance na úspěch. Vyhrožování nastává, pokud...“

7:40 Jurečka mimo zákon? „Velká šance na úspěch. Vyhrožování nastává, pokud...“

Ať už to dopadne jakkoli, měl by ministr Marian Jurečka vyvodit závěry a odpochodovat. To by bylo ne…