V Bílém domě prý znějí koledy, ale americký prezident myslí na Afghánistán

26.12.2014 9:29 | Zprávy

Ve svátečním čase už tradičně popřál veselé Vánoce všem Američanům prezident Barack Obama, po boku mu stála jeho žena Michelle. Prezident zmínil konec mise v Afghánistánu a první dáma přiblížila atmosféru v Bílém domě.

V Bílém domě prý znějí koledy, ale americký prezident myslí na Afghánistán
Foto: Coca-Cola
Popisek: Santa Claus od Coca-Coly

 „Veselé vánoce všem,“ začal tradiční vánoční projev americký prezident. „Svátky v Bílém domě jsou úžasné. Zaplnili jsme chodby výzdobou, vánočními stromky a znějí tu koledy,“ cituje zpravodajský server Českého rozhlasu americkou první dámu.

Prezidentský pár popřál milionům Američanům přes televizní obrazovky. Kromě svátků ale Barack Obama zmínil také blížící se konec ozbrojené mise v Afghánistánu.

„Spojené státy jsou v soustavné válce už déle než třináct let. Příští týden skončí naše bojová mise v Afghánistánu. Tato země dostala díky mimořádnému nasazení našich mužů a žen v armádě příležitost k obnově. Také my jsme ve větším bezpečí, protože Afghánistán už nebude znovu zdrojem teroristických útoků,“ uvedl.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hlaste pohyb Petra Bystroně, žádá Policie ČR. Ozval se nám sám Bystroň

13:16 Hlaste pohyb Petra Bystroně, žádá Policie ČR. Ozval se nám sám Bystroň

Policie pátrá po politikovi německé AfD s českým původem Petru Bystroňovi. Vyzývá české hoteliéry, a…