Véčka chtějí odvolání ředitele VZP. Kvůli IZIP

29.11.2011 19:07

Odvolat šéfa Pavla Horáka a předsedu správní rady VZP Marka Šnajdra chtějí Věci veřejné, plánují i podat trestní oznámení na jednoho z europoslanců, který je zakladatelem společnosti IZIP. Strana se tak rozhodla poté, co audit projektu IZIP odhalil řadu podezřelých okolností.

Véčka chtějí odvolání ředitele VZP. Kvůli  IZIP
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Věcí veřejných Radek John

I když je VZP držitelem víc než poloviny akcií, nemůže o ní rozhodovat a k případnému zastavení projektu jsou zapotřebí i ostatní vlastníci. Ti si ale přejí, aby IZIP pokračoval.

"Audit IZIP prokázal, že společnost je de facto prázdnou schránkou, které náleží jen práva k patentu a určitá práva k software," prohlásil Radek John.

VZP vlastní přes padesát procent akcií společnosti IZIP, k rozhodování je ale zapotřebí dvoutřetinová většina. Zbylé podíly patří neznámé firmě eHealth International ze Švýcarska, od které je chce koupit Asseco Central Europe. Jak píše server Aktuálně.cz, obě společnosti mají zájem na zachování projektu.

Sledujeme kauzu IZIP

Horák to prý nikomu neřekl

Ředitel zdravotní pojišťovny byl o zakotvení této podmínky plně informován. „Pan ředitel Horák o tom věděl, členům správní rady to ale neřekl," zdůvodnil Šnajdrův vyhazov poslanec VV a člen dozorčí rady Radim Vysloužil.

Společnost měla v budoucnu zajišťovat elektronické zdravotní knížky, tedy souhrn informací o zdravotním stavu, které by měly být dostupné odkudkoliv prostřednictvím internetu. Smlouvy mezi VZP a IZIP jsou zatím platné do roku 2015, pojišťovna se prý ale s firmou dohodla na vypovězení smluv s šestiměsíční lhůtou už v polovině příštího roku.

Související:
IZIP je od začátku tunel, zpražil Rath Ouzkého z ODS za jeho podnikání
Krákora (ČSSD): Projekt IZIP by měl být okamžitě ukončen

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jhe

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

20:48 SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv se 1. května 2024 stal MUDr. Tomáš Boráň. Na základě vý…