Vladimír Dlouhý není úplně nezávislý, odhaluje bezpečnostní analytik

25.06.2012 8:05

Bezpečnostní analytik Miloš Balabán upozorňuje na fakt, že tři kandidáti na českého prezidenta Jan Fischer, Jan Švejnar a Vladimír Dlouhý, nejsou tak silně nezávislí, jak tvrdí. Představují totiž zástupce bank a to je třeba mít při jejich kandidatuře na paměti.

Vladimír Dlouhý není úplně nezávislý, odhaluje bezpečnostní analytik
Foto: archiv
Popisek: Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR

Někdejší ministr průmyslu a obchodu z časů vlády Václava Klause Vladimír Dlouhý oznámil, že vstoupí do souboje o Hrad. Stejně jako Jan Fischer nebo Jan Švejnar se i tento ekonom prezentuje jako muž nezávislý na současné politické scéně. Bezpečnostní analytik Miloš Balabán ovšem v komentáři pro deník Právo před proklamací nezávislosti varuje. Každý z těchto tří mužů zastupuje nějakou banku.

Zástupci bank na Hrad

Jan Fischer je ještě stále viceprezidentem Evropské banky pro obnovu a rozvoj, Jan Švejnar působí v pozici předsedy dozorčí rady ČSOB a Vladimír Dlouhý pracuje pro Goldman Sachs.

„Rád bych ale připomenul slova Marca Rocha z Le Monde: experty z Goldman Sachs je možné považovat za „ctihodné mistry, jejichž posláním je šířit ve světě pravdu přijatou v lóži. Třeba i o tom, že banky vlastně v krizi eurozóny za nic nemohou a že je EU, potažmo národní státy dnes nemusí zachraňovat za peníze získané na úkor občanů – daňových poplatníků?“

Prostě a krátce, Dlouhý si svou kandidaturu jistě pečlivě rozmyslel a své rozhodnutí učinil až po poradě s dalšími lidmi. Jako bývalý člen KSČ Dlouhý cítí, že antikomunistická vlna v Česku opadá a chce se pokusit přesvědčit občany o tom, že pravicová politika, kterou vyznává, má smysl. Dokáže o tom přesvědčit své spoluobčany?

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Proč vaše vláda postupuje tak nespravedlivě?

Proč, když se navyšují nějaké příspěvky – ať už na péči nebo třeba rodičovská, tak ne pro všechny, kterých se týká? Ještě ke všemu je navyšujete dost málo. A proč se nenavyšuje příspěvek i pro ty, co o potřebné pečují? A co platy v sociálních službách? Kdy ty budou adekvátní práci, kterou sociální p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

12 milionů dala ČR na jedlý hmyz. „Abyste nejedli chráněné cvrčky.“

10:50 12 milionů dala ČR na jedlý hmyz. „Abyste nejedli chráněné cvrčky.“

Na vývoj laboratorních metod pro identifikaci druhů hmyzu určených pro lidskou spotřebu přispělo Min…