Zeman bude v rádiu pouštět vtip na ministry ODS. A řekne, kolik odevzdá státu

01.01.2013 9:54 | Zprávy
autor: adr

Prezidentští kandidáti se snaží zaujmout své potenciální voliče všemi možnými způsoby. Miloš Zeman (SPOZ) kromě televizních spotů nabízí svůj program také v audiospotech, které jsou k dispozici na webu Zeman na Hrad a od 2. ledna je bude vysílat i Český rozhlas. V nahrávkách například slibuje, že dá část svého platu na státní dluh nebo že se bude účastnit parlamentních jednání.

Zeman bude v rádiu pouštět vtip na ministry ODS. A řekne, kolik odevzdá státu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na prezidenta Miloš Zeman

V prvním spotu Zeman přiznává, že prezident v našich podmínkách nemá neomezenou moc. Může ale inspirovat a získávat další příznivce. "Já jsem se zavázal, že v případě svého zvolení bych dával 30 procent svého platu na splácení státního dluhu. Samozřejmě vím, že je to kapička v moři, ale stejně tak bych mohl inspirovat ve volání po záchraně kulturních památek. Mohl bych inspirovat i pokud jde o prosazování rozumných investic místo plýtvavé státní spotřeby," říká Zeman.

Ne veto, ale připomínky

Miloš Zeman nepřímo vytýká oběma předchozím prezidentům, Václavu Havlovi i Václavu Klausovi, že nevyužívali dvou svých kompetencí - možnosti účastnit se zasedání vlády a vystupovat před parlamentem. "Já tvrdím, že daleko důležitější než právo veta je přesvědčovat ty poslance, senátory a ministry o tom, že zákon by měl vypadat tak či onak a říkat jim konkrétní argumenty, to znamená preventivní akce," prohlašuje kandidát na příští hlavu státu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Korupce

Je to marný, je to marný, je to marný. Nemyslíte, že přesně to platí o boji s korupcí u nás? Nejen v Praze? Snad všichni politici mluví o tom, jak s ní chtějí skoncovat, ale realita je jiná. Vy o korupci mluvíte často, navrhla jste ale nějaká konkrétní opatření, která by jí zamezila?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Letos se do světa rozletí 22 mláďat sokolů

13:28 ČEZ: Letos se do světa rozletí 22 mláďat sokolů

Sečteno, podtrženo a okroužkováno; sokolí budky umístěné na výškových stavbách Skupiny ČEZ tak může …