„Drahý Petře!“ „Ursulo!“ objímal se Fiala s Leyenovou. Jenže pak… „Vojín Jurečka“ strhl toto

01.07.2022 19:37 | Ze sítí

Česká republika dnes od Francie přebírá předsednictví Radě EU, během něhož se chce zaměřit zejména na oblast energetiky a na obnovu Ukrajiny. Vládní politici dnes k příležitosti slavnostního zahájení sezvali špičky EU netradičně na zámek v Litomyšli, kde došlo na velmi srdečné přivítání českého předsedy vlády Petra Fialy (ODS) s šéfkou Evropské komise (EK) Ursulou von der Leyenovou. Po něm přišli na řadu i jednotliví ministři včetně Mariana Jurečky, který předsedkyni EK evidentně zaskočil. „Soudružko vedoucí, vojín Jurečka!“ šíří se posměch po setkání.

„Drahý Petře!“ „Ursulo!“ objímal se Fiala s Leyenovou. Jenže pak… „Vojín Jurečka“ strhl toto
Foto: Hana Brožková
Popisek: Marian Jurečka, místopředseda vlády, ministr práce a sociálních věcí

Česká republika dnes zahájila půlroční předsednictví v Radě Evropské unie společným zasedáním vlády a Evropské komise (EK) v Litomyšli. Premiér Petr Fiala po jednání vlády s komisí shrnul, že se řešila zejména oblast energetiky a Ukrajina.

„Energetická politika je přesně příklad oblasti, ve které má Evropská unie postupovat společně a koordinovaně. Jedině když toto budeme dělat, máme šanci krizi rychle a úspěšně vyřešit,“ uvedl ministerský předseda.

Klíčem k řešení problémů států EU je podle Fialy ukončení války na Ukrajině a její obnova. „Ať už je to migrace a její důsledky, růst cen energií, potravin a všechny další věci, které jsou přímo či nepřímo s ruskou agresí na Ukrajině spojeny,“ dodal Fiala.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: rak

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Takovou armádu už Ukrajina mít nebude.“ Analýza loňské ofenzivy. Velké chyby

15:00 „Takovou armádu už Ukrajina mít nebude.“ Analýza loňské ofenzivy. Velké chyby

Royal United Services Institute (RUSI) je nejstarší think-tank pro otázky obrany a bezpečnosti. Tent…