„Generál Pavel je vydíratelný.“ O čem se mlčí? Bývalý vojenský prokurátor znovu promluvil

30.12.2022 22:34 | Ze sítí

Předseda Asociace nezávislých médií ČR Stanislav Novotný se ptal ve svém pořadu O čem se mlčí bývalého vojenského prokurátora Miroslava Kříženeckého na kandidáta na prezidenta Petra Pavla. „Jidáše za prezidenta nechci,“ řekl v té souvislosti Novotný. A Kříženecký to rozebral.

„Generál Pavel je vydíratelný.“ O čem se mlčí? Bývalý vojenský prokurátor znovu promluvil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na prezidenta Petr Pavel

„Pokud jste ho nazval Jidášem, tak si myslím, že to je charakteristika velmi trefná. A to zejména z toho důvodu, že on vlastně popírá, že byl rozvědčíkem Varšavské smlouvy. A rozvědčíkem Varšavské smlouvy byl až do 30. 6. 1991, kdy se jako rozpouštěla, a vycházeli jsme, nebo vystupovali jsme z Varšavské smlouvy. Potom tedy velmi rychle se překabátil a stal se oddaným. Ačkoliv měl výraznou komunistickou výchovu. V 17 letech 30 dnů v Sovětském svazu, a 21. 8. náhodou u nich byli sovětští přátelé, kteří mu podle jeho životopisu vysvětlili oprávněnost vstupu vojsk, a on šířil mezi vojáky, že ten vstup vojsk, ta okupace, je vlastně zcela v pořádku,“ poznamenal Kříženecký. 

Podle Novotného je tak Pavel vydíratelný, a to jak z Moskvy, tak z Washingtonu. „Pavel Beneš mně říkal: Minimálně na třech vázacích pohovorech jsme byli a ten jeden člověk tam vždycky mlčel. A nikdy se nepředstavil. A nikdy do toho nezasahoval. Takže je vám jasné, kde asi tyto materiály skončily,“ řekl Kříženecký. 

Anketa

Kdo by hájil ČR před Bruselem lépe?

hlasovalo: 27191 lidí
„Kdo zradí jednou, zradí podruhé, to je nepochybné, ale na druhé straně, když si vezmete, že jeho výchova byla jednoznačně komunistická, tatínek vlastně pracovník zpravodajské správy, který mu zařizoval... Já jsem neviděl, aby když velitel, stranická organizace, politické oddělení ho nedoporučí do tohoto kurzu, tak za měsíc šéf generálů ano, včetně náčelníka tehdejšího generálního štábu pana generála Vacka, který má zajímavou historii. Čili jaksi že pan generál, pan Pavel zrazuje to, v co věří, je evidentní,“ sdělil Kříženecký.

„Tatínek byl agent StB ve VKR, takže jistě mohl chlapec pokračovat. Ale protože se změnily společenské poměry... Ale zase... Pro něho ta změna společenských poměrů nebyla tak výrazná, protože byl bohužel komunistickým rozvědčíkem. Na to se připravoval,“ dodal Kříženecký.

„Nechceme prezidenta, který by byl ovladatelný z té nebo druhé strany. Chceme, aby to byl člověk čestný, nikoliv převlíkač kabátů. To je alfa omega všeho. Samozřejmě Miloš Zeman kdysi na branně bezpečnostních výborech řekl: co chcete od národa, kde sedmdesát procent národa je na hranici debility? Pak tedy to vysvětloval, že to převzal od psychiatra Höschla. Já jsem mu to teď na Hradě připomněl, před 14 dny, kdy jsem u něho byl. A říkám: Milošku, tak co, už se zlepšil ten národ. On říká: No asi ne,“ sdělil Kříženecký.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

důchodová reforma

Dobrý den, kdy předložíte návrh důchodové reformy? Sliboval jste to v březnu, a už jsme za polovinou. A už jste o ní jednal s opozicí, protože čím déle s ní začnete jednat, tím se celý proces oddaluje nebo hodláte shválit i bez ní a čekat, že až se karty obrátí, zase bude zrušena?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Padající banky: „Domek z karet. Už nevěřím“ Temně z USA

15:00 Padající banky: „Domek z karet. Už nevěřím“ Temně z USA

Z pádu Credit Suisse bude zřejmě profitovat největší švýcarská banka UBS. Už jen proto, že záruky po…