„Hamáček z nás dělá blbečky," Jurečka se rozjel u Witowské. Ta ho dusila

11.05.2021 20:05 | Zprávy
autor: nab

Opoziční strany dál vyjednávají o možnosti na vyslovení nedůvěry vládě. Situaci výrazně ovlivňuje kauza nevysvětlené plánované cesty vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy, která podle Seznam Zpráv měla být směnným obchodem. „Hamáček by měl odejít z vlády, dělá z nás jen blbečky,“ řekl v pořadu Interview ČT24 předseda KDU-ČSL Marian Jurečka, který v této souvislosti hovořil o vlastizradě, pokud se informace potvrdí. Moderátorka Světlana Witowská jej neváhala za tak silná slova vyzkoušet ze znalosti trestního práva.

„Hamáček z nás dělá blbečky," Jurečka se rozjel u Witowské. Ta ho dusila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marian Jurečka

Ministr Jan Hamáček se chce proti nařčení Seznam Zpráv bránit u soudu. Rovněž oznámil, že bude požadovat omluvu od předsedů stran koalice SPOLU Petra Fialy z ODS, Mariana Jurečky z KDU-ČSL a Markéty Pekarové Adamové z TOP 09 za jejich vyjádření k jeho krycí cestě do Moskvy, která označil za nevybíravá.

Dokud Hamáček nevysvětlí všechny okolnosti plánované cesty do Moskvy, omluvy se podle Jurečky od nikoho nedočká. „Žádnou omluvu formulovat nebudu. Nemám se za co omlouvat. Důvod své cesty do Moskvy stále nevysvětlil. Je to člen vlády a je to neobhajitelný krok,“ uvedl.

Stále si prý stojí za tím, že pokud se tvrzení Seznam Zpráv potvrdí, lze označit jeho kroky za vlastizradu.

Moderátorku zajímalo, zda si je Jurečka vědom, v čem skutečně spočívá trestný čin vlastizrady. „Pokud by se potvrdilo, co psaly Seznam Zprávy, byl to určitý způsob sabotáže proti České republice a našim zájmům,“ odpověděl předseda lidovců.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …