„Já vím, že mě zkoušíte, takže vám opět rád odpovím.“ Okamuru si pozvali před kameru ČT, aby zhodnotil včerejší Sněmovnu

12.07.2018 15:46

Jako host ČT24 vystoupil také Tomio Okamura, předseda hnutí SPD, poslanec a místopředseda Poslanecké sněmovny. Moderátor se ho ptal na včerejší jednání Poslanecké sněmovny o důvěře. Okamura vyzdvihl poslance svého hnutí, že jednali věcně a nezaplétali se do hádek jako ostatní.

„Já vím, že mě zkoušíte, takže vám opět rád odpovím.“ Okamuru si pozvali před kameru ČT, aby zhodnotil včerejší Sněmovnu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Může Andrej Babiš oslovovat poslance Kalouska přímo nebo prostřednictvím předsedajícího?

K včerejším řečníkům se předseda SPD vyjádřil, že poslanci za hnutí SPD vystoupili třikrát a věcně. Pak pohaněl ostatní strany, jejichž poslanci prý měli „samé šarvátky a invektivy“. Diváka, který to sledoval, to podle Okamury muselo totálně znechutit, zvláště pokud si uvědomil, kolik jedna hodina jednání Sněmovny stojí. Věří, že lidi už takové chování obtěžuje. Zdůraznil, že SPD jako pozitivní a konstruktivní hnutí se hádat nechce.

Anketa

Máte radost, že vláda Andreje Babiše získala důvěru Poslanecké sněmovny?

83%
17%
hlasovalo: 13190 lidí

Na adresu vlády Okamura neřekl nic, co by neřekl předtím. Pravil, že je to vláda probruselská a proimigrační, na které mu vadí „zprofanovaná“ ČSSD. A odvolal se i na slova Pavla Bělobrádka, podle kterých prý vliv na vznik vlády měla Evropská unie, což vylučuje, aby ji SPD podpořilo. Babiš je prý také probruselský, o čemž podle Okamury svědčí, že navrhl Miroslava Pocheho na post ministra zahraničí. Okrajově zmínil, že Poche už má prý kartu, aby se na ministerstvo dostal a mohl ho řídit.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Když mu redaktor ČT vymlouval údajnou probruselskost vlády příklady z jejího prohlášení, Okamura se zasmál a řekl: „Já vím, že mě zkoušíte, takže vám opět rád odpovím.“ Pak přirovnal současnou vládu k té minulé, vedené Bohuslavem Sobotkou. „Papír snesl úplně všechno a realita byla úplně jiná,“ vzpomínal Okamura na situaci v době, kdy ještě velel Úsvitu.

Tenkrát měla podle Okamury vláda jako prioritu zákon o referendu, a když přišlo na věc, tak udělala všechno, aby neprošel. Proto Okamura tomu, co má vláda v prohlášení, nevěří. I kvóty, které Babiš odmítá, neznamenají, že by Babiš nepřijímal imigranty, jen je prý nechce přijímat podle kvót. „Babiš je vůči Bruselu servilní,“ nechal se slyšet předseda SPD. Europoslanci ANO prý také hlasovali proti zájmům České republiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman zklamal Bakalovy novináře. Také ty z ČT, kvůli penězům. „Naprdne“ i Rychetského

22:41 Zeman zklamal Bakalovy novináře. Také ty z ČT, kvůli penězům. „Naprdne“ i Rychetského

„Turecko se podle mého názoru dopustilo válečných zločinů a v každém případě si myslím, že by minimá…