„Kolik uprchlíků jste přijali?“ „Nula.“ „A na to jste hrdý?“ „Slíbili jsme to lidem.“ Britská TV málem vybouchla z rozhovoru, který se nás také týká

09.07.2018 10:15 | Zprávy
autor: Marek Korejs

Poslanec za ODS Václav Klaus mladší zase jednou píchl do liberálního vosího hnízda. Na Facebooku nasdílel videozáznam rozhovoru s polským zákonodárcem Dominikem Tarczynskim pro britskou televizi Channel 4. Moderátorka Cathy Newmanová se Tarczynskiho snažila natlačit do otázek migrace. Polský politik ji ale svou upřímností a ledovým klidem šokoval. Klaus video komentoval lakonicky: „Jasná řeč.“

„Kolik uprchlíků jste přijali?“ „Nula.“ „A na to jste hrdý?“ „Slíbili jsme to lidem.“ Britská TV málem vybouchla z rozhovoru, který se nás také týká
Foto: Středoevropan.cz
Popisek: Dominik Tarczynski

„Pane Tarczynski, kolik uprchlíků Polsko přijalo?“ zeptala se reportérka Newmanová polského politika. „Nula,“ zněla klidná odpověď Tarczynskiho. „A na to jste hrdý?“ ptala se dál Newmanová. „Pokud máte na mysli muslimskou nelegální imigraci, pak nikdo, ani jeden, nebude přijat do Polska. Ani jeden, pokud jde o ilegály. Přijali jsme přes dva miliony Ukrajinců, kteří pracují a poklidně žijí v Polsku. Nepřijmeme ani jednoho muslima, protože přesně to jsme slíbili,“ deklaroval Tarczynski.

 

Dominik Tarczynski. 

„Systém kvót selhal,“ stihl Tarczynski říct, než byl přehlušen moderátorkou Channel 4. Ta reagovala slovy: „Neptám se na nelegální imigranty, ale na uprchlíky. Jean-Claude Juncker, předseda Evropské komise, tvrdí, že jste rasista. Zníte, jako kdybyste byl hrdý, že jste nepřijali žádné uprchlíky.“ „Samozřejmě, protože to je také to, co lidé očekávají od naší vlády. To je jedna věc. Proto byla naše vláda zvolena, proto je Polsko tak bezpečné,“ vysvětlil šokované moderátorce Tarczynski a připomněl, že v Polsku se zatím neodehrál jediný teroristický útok.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…