,,No, Pirátům se špatně slaví." STAN přijel ke SPOLU

09.10.2021 21:41

Předseda Pirátů Ivan Bartoš a STAN Vít Rakušan dorazili do volebního štábu koalice SPOLU. Chtějí vyjednávat o vzniku vlády, budou ladit společný postup.

,,No, Pirátům se špatně slaví." STAN přijel ke SPOLU
Foto: Reprofoto: CNN Prima News
Popisek: Ivan Bartoš (Piráti)

„Jdeme poblahopřát vítězům, to se sluší a patří, a deklarovat, že chceme spolu spolupracovat,“ sdělil krátce, s čím jde na jednání, lídr STAN Vít Rakušan. „Teď je otázka, jak se zachová prezident Zeman, takže se jdeme poradit na nějaké společné strategii,“ dodal lídr Pirátů Ivan Bartoš.

Anketa

Jste spokojeni s výsledky voleb?

7%
87%
hlasovalo: 30799 lidí

„108 mandátů pro demokratické koalice je nádherný. V takový výsledek jsem nedoufal. To, že jsou komunisti mimo Sněmovnu, je taková třešinka na dortu. A to, že máme takový, řeknu, hořkosladký výsledek, realita, kterou budeme muset analyzovat a podívat se na ni. Za Starosty jsem rád, že náš klub nebude mít šest poslanců, ale bude jich mít více než 30, ta práce bude daleko efektivnější, a zároveň když jsem viděl seznam zvolených poslanců, tak vím, že jsou to kvalitní lidé. Ale když s někým uzavřeme před rokem spolupráci a jdeme společně do toho boje o hlasy voličů, energie do toho vkládáme obě strany obrovské množství, a výsledek je takto nerovnoměrný, tak je to vlastně jako nepříjemné,“ sdělil k výsledkům voleb pro ČT24 Jan Farský. Pro Starosty jsou to podle jeho slov úžasné volby. 

„Ale my jsme do nich šli s Piráty, a pro ně je to zase hrozně těžké. Takže dnes večer se špatně slaví,“ dodal Farský.

Koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) je vítězem letošních sněmovních voleb. Hnutí ANO je druhé právě před koalicí Pirátů se Starosty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

FactChecking BETA

Nepřesnost, či přímo dezinformace ve článku? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konec Lipavského: Po průšvihu v ČT přišlo nečekané. A zlé

9:21 Konec Lipavského: Po průšvihu v ČT přišlo nečekané. A zlé

Úplný idiot. I takové názory zaznívaly poté, co Jan Lipavský po schůzce s prezidentem Zemanem prezen…