„Štěrk ve vývoji lidstva.“ Rakušan, Nerudová a herečka Pazderková hlásali pokrok. Kdo jde proti, na toho dojde

Spustit čtení článku
Tato funkce je dostupná jen s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší.
18.11.2023 15:00 | Monitoring

Moderátorka Iva Pazderková, ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) a neúspěšná prezidentská kandidátka Danuše Nerudová debatovali v pořadu Díky, že můžem, který odvysílalo hnutí STAN. „Vy jste štěrkem na vývoji lidstva. Přejede vás to a bude to jednoznačný,“ vyprávěl ministr Rakušan, co říká konzervativním koaličním politikům, kteří brání v přijetí manželství pro všechny.

„Štěrk ve vývoji lidstva.“ Rakušan, Nerudová a herečka Pazderková hlásali pokrok. Kdo jde proti, na toho dojde
Foto: Reprofoto: FCB STAN
Popisek: Vít Rakušan, Danuše Nerudová a Iva Pazderková

„Bude to hluboká debata,“ začala Pazderková. A jako první se obou zeptala na to, co pro ně znamená odkaz 17. listopadu.

„Poučena z prezidentské debaty a poučena z twitterové úderky říkám, že tohle není ironie a nedělám si legraci. Pro mě tady ten svátek znamená strašně moc. Jezdíme do Prahy a užíváme si tu sváteční atmosféru. Jsem velmi ráda, že se podařilo přetlačit tu situaci, kdy ti, kteří zažili ten 17. listopad a vlastně dělali tu revoluci, tak měli pocit, že na ten svátek mají monopol. A že někdo, kdo to nezažil, tak na to nemůže mít názor. Jsem ráda, že se to trošku posunulo. Že mladá generace je na palubě a říká svůj názoru, uvědomují si, že to je důležitý svátek. A že ti starší pochopili, že ten, kdo to třeba nezažil, tak je důležité, aby ten odkaz pochopil, aby pochopil, že demokracie není něco, co máme navždy. Že jsme si to jednou vybojovali a teď už to máme. Demokracie je strašně křehká a musíme si uvědomovat, že velmi často stojíme na hraně. Jsou státy, kde demokracie skomírá, a měli bychom se starat o to, aby demokracie vzkvétala. Protože i když je ta blbá nálada, jak říkal Václav Havel, tak si žijeme dobře,“ sdělila Nerudová s odkazem na to, co vše se děje kolem nás. 

Rakušan následně dodal, že vzhledem k tomu, že jsou s Nerudovou vrstevníci, prožívají 17. listopad podobně.

„Mně bylo jedenáct. Starší generace má zážitek autentičtější, má ho hlubší a má ho promyšlenější. Já ho mám mnohem víc emocionální. V tom, když jsem viděl moji babičku brečet, která po 20 letech viděla na obrazovce Dubčeka. Když si pamatuji, že táta trochu ovíněn vykřikoval neslušné věci z šestého patra paneláku ven: A už jdou opravdu do prdele. Tak to jsou vzpomínky, kdy jsem viděl tu všeobjímající radost. Brácha byl ve čtvrťáku na gymplu, takže ten to prožíval v nějakém gympláckém stávkovém výboru. Pamatuji si tu atmosféru, ta byla jedinečná, a i do té dětské duše se zapsala,“ řekl Rakušan.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Vanda Efnerová

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Bylo, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusetirhonza , 18.11.2023 15:31:32
by dobré, aby si Rakušanův taťka zopakoval výstup z šestého patra a zvolal tu památnou větu. Také bylo zajímavé prohlášení Danuše, jak pro ni bylo těžké změnit pohodlný život rektorky na dřinu v důchodové komisi. Celkem jako číslo politického Dikobrazu, dobré.

|  21 |  0

Další články z rubriky

Nový Green Deal? Zdraží úplně všechno, psal Blesk. A Fiala prý dostal strach

16:19 Nový Green Deal? Zdraží úplně všechno, psal Blesk. A Fiala prý dostal strach

To, co Andrej Babiš (ANO) započal, Petr Fiala (ODS) dorazí. Zelený teror se blíží. Udeří na peněženk…