„To zas bylo nablito.“ Až se bojíme napsat, jak se Jaromír Soukup vypořádal s ohlasy na Zemanovy medaile

06.11.2018 11:04

V posledním Týdnu Jaromíra Soukupa se moderátor a generální ředitel TV Barrandov v jedné osobě pustil do „lepšolidí“ a jejich reakce na Zemanovo vyznamenávání. Kdo je podle Soukupa „lepšočlověk“? Například předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. „Otírání se o Zemana je poslední životní radost, co Mirdovi zbyla,“ pravil moderátor. A nezůstalo jen u něj. Soukup se pustil i do Zdeňka Šarapatky z rady ČT a také to od něj schytal Pavel Šafr ze serveru Forum24.

„To zas bylo nablito.“ Až se bojíme napsat, jak se Jaromír Soukup vypořádal s ohlasy na Zemanovy medaile
Foto: Repro TV Barrandov
Popisek: Jaromír Soukup hovoří o Kalouskovi
reklama

Soukup na začátku okomentoval předávání státních vyznamenání jako Zemanovu „velkou provokační show světa lepšolidí“. A dodal, že je po ní na sociálních médiích a v lepšomédiích pořád nablito. Vyznamenání Ivana Vyskočila prý ale nepochopil ani on. Lepšolidé podle něj tvoří poptávku po provokacích, kterou Miloš Zeman naplňuje, snad až moc pestře.

Anketa

Reprezentuje prezident Miloš Zeman Českou republiku ve světě kvalitním způsobem?

92%
8%
hlasovalo: 14325 lidí

Na lepšolidech Sokupa štve kádrování a to, že si myslí, že jsou vzdělaní. „Prosim vás, můžete jim vysvětlit, že filozofická fakulta UK opravdu není univerzální mimořádné vzdělání, které by jim dávalo právo hodnotit kohokoliv jiného a vzdělání kohokoliv jiného?“ požádal moderátor. A doplnil, že neviděl moc firem, které by hledaly politology či filozofy. Jeho firma tedy určitě ne, ta už jednoho má, zažertoval Soukup.

A když šlo o lepšolidi, nemohl chybět Miroslav Kalousek, podle Soukupa samozvaný mluvčí lepšolidí a humanista. Ale je prý spíš jen humorista. Prý v irském Tullamoru došla whiskey, protože jak se vyznamenávání blížilo, rostla podle Jaromíra Soukupa i Kalouskova spotřeba. Jednou prý byl Kalousek tak moc, že si myslel, že je prezident a předal vyznamenání prázdné lahvi od snídaně.

Kalouskovo vyznamenání

Soukup tvrdil, že Kalousek Zemana potřebuje, bez něj by nebyl nic. „Otírání se o Zemana je poslední životní radost, co Mirdovi zbyla,“ pravil moderátor. Když Zeman citoval jednu koláž z internetu o novinářích, Kalousek se prý pozvracel ze Zemana a tullamorky na Facebooku. Pak citoval Kalouskova slova o novinářském vtipu a přidal Kalouskovu vlastní koláž, kde citoval titulek „Medvěd se chová nezvykle, Zlínský kraj ho chce nechat odstřelit“ s fotografií Miloše Zemana. Kalousek nemá rád kontext, mínil Soukup. Soukup si ještě kopl, že Jiří Pospíšil vede TOP 09 asi milionkrát lépe než ta „personifikovaná prázdná flaška whiskey“.

Koláž a Kalouskova reakce