„Viděli jsme pogromy, rabování, násilnosti a nepokoje. V USA.“ Putin přiznal, čeho se bojí

17.06.2021 19:04

Ruský prezident Vladimir Putin po skončení na tiskové konferenci po americko-ruském summitu v Ženevě uvedl, že má obavy, že v Rusku se uskuteční podobné masivní protesty, jaké iniciovalo v USA hnutí Black Lives Matter (BLM). Uvedl to v rámci své odpovědi na dotaz americké novinářky stanice ABC News Rachel Scottové, kterou zajímalo, čeho se tak bojí, když jeho političtí oponenti jsou ve vězení či prohlašováni za extremisty, píše iDNES.cz.

„Viděli jsme pogromy, rabování, násilnosti a nepokoje. V USA.“ Putin přiznal, čeho se bojí
Foto: Repro ČT
Popisek: Ruský prezident Vladimir Putin na tiskové konferenci po skončení summitu v Ženevě

„Seznam vašich politických oponentů, kteří jsou mrtví nebo uvěznění, je dlouhý. A nyní jste zabránili každému, kdo ho podporuje, aby kandidoval do úřadu. Pane prezidente, čeho se tak bojíte?“ tázala se reportérka Scottová, která odkazovala na rozhodnutí moskevského soudu zařadit na seznam teroristů organizace ruského opozičního předáka Alexeje Navalného.

Původní zdroj ZDE.

Nejdříve ruský prezident obvinil Navalného organizace z otevřeného vyzývání k „nepokojům a veřejnému nepořádku“. Pak své obavy dal do souvislosti s americkými protesty proti rasismu po smrti černocha George Floyda, v jejichž čele stálo hnutí Black Lives Matter (BLM). „Viděli jsme pogromy, rabování, násilnosti a nepokoje,“ řekl Putin.

„Nechceme, aby se ta samá věc stala na ruské půdě. Uděláme vše pro to, abychom tomu zabránili,“ bil se Putin v prsa. „Není to o mně, že bych z něčeho měl strach.“ Podle Putina jsou demonstranti z Kapitolu na stejné úrovni jako demonstranti BLM a ruskou policií zadržení Navalného příznivci. „Soucítíme s USA, ale nechceme, aby se tatáž věc opakovala i zde.“ Americký prezident Joe Biden poté označil srovnání BLM protestů s vniknutím do Kapitolu za „absurdní“.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chalífát, konečné řešení pro Evropany.“ Proč veřejnoprávní TV opět zamlčela? Analytik na nohou

5:00 „Chalífát, konečné řešení pro Evropany.“ Proč veřejnoprávní TV opět zamlčela? Analytik na nohou

TÝDEN V MÉDIÍCH Dokud byl Pavel Tuleja rektorem Slezské univerzity v Opavě, nikoho jeho publikační č…