„Vidíte? Jsem stále naživu!“ Naočkovaný Babiš hecuje národ

27.12.2020 19:30

„Očkování je konečné řešení proti pandemii covidu-19,“ řekl dnes v pravidelném shrnutí „Čau lidi“ premiér Andrej Babiš (ANO), který se v neděli ráno vakcínou proti koronaviru nechal naočkovat jako první v České republice. „Jsem stále naživu,“ uklidnil poté veřejnost s tím, že po očkování nepociťuje žádné vedlejší účinky. Očkovací operace by podle něho měla trvat přibližně devět měsíců a ti, kteří nepatří do ohrožené skupiny obyvatel, by se podle předsedy vlády mohli začít očkovat od konce března. „Největší úkol pro příští rok,“ shrnul premiér vakcinaci. Doufá, že v následujícím roce povede k návratu do běžného života.

„Vidíte? Jsem stále naživu!“ Naočkovaný Babiš hecuje národ
Foto: Facebookový profil Andreje Babiše
Popisek: Premiér Andrej Babiš (ANO)
reklama

Anketa

Je kruté, že v ČR na Vánoce umírá tolik kaprů?

hlasovalo: 7726 lidí
„Ano, nechal jsem se očkovat. Dnes ráno těsně před osmou hodinou jsem se nechal očkovat jako jeden z prvních v České republice. Proč? No abych šel příkladem. Šel příkladem pro ty, kteří nevěří, že nás ta vakcína zbaví toho hrozného viru,“ započal své shrnutí premiér.

Pak citoval jednu z odpovědí ankety z Televizních novin. „Já si počkám, až se nechá očkovat pan Babiš, jestli to přežije. Ten přežije všechno, tak já pak možná taky,“ zněla odpověď jedné z dotazovaných. „Takže vidíte. Teď je téměř dvanáct hodin a já jsem stále naživu,“ uhodil na to Babiš s tím, že neměl žádné nežádoucí účinky a za 21 až 30 dní si půjde pro druhou dávku vakcíny.

Spolu s premiérem se dnes nechala očkovat i 95letá válečná veteránka Emilie Řepíková, která se účastnila bojů o Duklu poté, co se jako šestnáctiletá rozhodla bránit naši zemi. Válečná veteránka se s premiérem dala do řeči a hovořila s ním zejména o ochraně přírody u nás v souvislosti s používáním hnojiv. „Snažil jsem se jí vysvětlit, že ne všechny informace v médiích jsou pravdivé,“ říká na to premiér.

Podle ministerského předsedy se podařilo navýšit množství vakcín od společnosti Pfizer ze čtyř na osm milionů, nutné tak bude rozšíření dosavadních 31 očkovacích center. „Máme jasný plán, jak budeme očkovat,“ uklidňuje. V přípravě má být rezervační systém pro zájemce o očkování i marketingová kampaň.

Celá „očkovací“ operace má podle Babiše zabrat přibližně devět měsíců, byl by však rád, kdyby se vše povedlo uspíšit. Ti, kteří nepatří do ohrožené skupiny obyvatel, by se prý mohli začít očkovat koncem března, na řadu se pak poslední zájemci o očkování možná dostanou až teprve v září.

Příští týden mají začít první dávky do krajů, nejvíce dávek by měl přijmout Moravskoslezský kraj, kde je situace v nemocnicích nejvíce vyhrocená.

Ministerský předseda rovněž doufá, že se povede schválit vakcínu od firmy Moderna již v lednu. Ta má oproti té od Pfizeru výhodu, že se dá skladovat již při minus 20 stupních. U té od Pfizeru je nutné udržovat teploty až kolem 70 stupňů pod bodem mrazu.

Celé video můžete zhlédnout zde: 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

18:16 Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

Senát ve středu večer schválil usnesení, které velmi ostře reagovalo na kauzu Vrbětice. Předcházela …