A co Kosovo? A co to, co dělal Havel? Učení lidé se střetli v Senátu nad návrhem k odvolání Zemana. Byli jsme u toho

28.05.2015 20:38 | Zprávy

Ústavní experti při debatě pořádané petičním výborem Senátu nepodpořili petici požadující podání ústavní žaloby proti Miloši Zemanovi. V ničem z toho, co prezidentovi dávají petenti za vinu včetně prodeje lidských práv za pár traktorů, nelze shledávat znaky velezrady. Výstižně tříhodinové sezení komentoval senátor Jiří Čunek doporučením, že by Senát neměl zaplevelovat Ústavní soud návrhy, které nikam nevedou.

A co Kosovo? A co to, co dělal Havel? Učení lidé se střetli v Senátu nad návrhem k odvolání Zemana. Byli jsme u toho
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Senátní petiční výbor uspořádal Kulatý stůl k „Petici vyzývající Senát Parlamentu České republiky k projednání podezření na akt velezrady prezidenta Zemana“, kterou v polovině března obdrželi od jejích organizátorů. Petici od srpna minulého roku podepsalo více než 11 tisíc občanů, kteří žádají, aby Senát projednal činy prezidenta a zvážil podání ústavní žaloby. Pro Senát je závazná každá písemná petice, pokud překročí hranici 10 tisíc podpisů. Horní komora Parlamentu je pak povinna zařadit její projednání na schůzi petičního výboru a následně pléna Senátu.

U zrodu petice stál Michal Majzner, příznivec poraženého prezidentského kandidáta Karla Schwarzenberga. Předseda TOP 09 ve druhém kole přímé volby získal 2 241 171 hlasů, zatímco vítězný Miloš Zeman 2 717 405 hlasů. V záhlaví petičních archů, na něž bylo možné přidat svůj podpis, stojí: Petice vyzývající Senát Parlamentu České republiky k projednání podezření na akt velezrady prezidenta Zemana. Prezident Miloš Zeman svými rozporuplnými výroky k sankcím proti putinovskému režimu v Rusku zadal důvodné podezření, že jedná spíše v zájmu nepřítele – putinského režimu než v zájmu České republiky a jejích spojenců.

Český prezident se podle petentů stává součástí obelhávání ruského lidu

Návrh ústavní žaloby uvádí tři zásadní důvody pro její podání. Prvním je soustavné šíření ruské propagandy Milošem Zemanem například pomocí výroků o „občanské válce“ na Ukrajině. Občanská válka podle petentů nezačíná odtržením části země jinou zemí a vysláním velitelů do dalšího regionu sousední země spolu se šířením válečné propagandy. Slova českého prezidenta opakovaně cituje ruská propaganda, a proto se Miloš Zeman stává součástí obelhávání ruského lidu režimem prezidenta Putina. Tím pomáhá válečné výpady ruského vedení zamlžovat. Z hlediska hodnot, z nichž naše státnost vyrůstá, je verbální podpora tyranů, diktátorů a režimů porušujících základní lidská práva a svobody podobným etickým zločinem jako tyranie sama.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Jiří Hroník

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Musíme stavět rychleji, levněji a chytřeji

Souhlasím s vámi, ale nezapomněl jste taky na jednu důležitou věc a tou je kvalita? Proč jsou u nás silnice a mnohdy i dálnice v tak hrozném stavu? A k té rychlosti, do teď jsem nepochopil, proč u nás výstavba tak dlouho trvá? Vždyť nejsme schopni ani dodržet původní termíny - viz třeba dálnice do P...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Facebook je profízlovaný až na půdu. Zakázaný Konvička promluvil

11:24 Facebook je profízlovaný až na půdu. Zakázaný Konvička promluvil

Protiislámskému aktivistovi a vědci Martinu Konvičkovi byl společností Facebook smazán profil na ste…