A k čemu máslo? Žijete si skvěle! Fanoušci vlády v akci, bylo zle

02.11.2022 10:27 | Ze sítí
autor: kas

Ceny potravin stoupají, dle Českého statistického úřadu vzrostly od minulého roku až o čtvrtinu. Nedostatek pak některé lidi žene až ke krádežím, kterým se supermarkety snaží zabránit. Příběhy o másle však na internetu vedou k pobavení. „Já nevím, já na tom smažím, občas si to namažu na chleba a doma mi ta kostka, za asi 60 nebo kolik to teď stojí, vydrží minimálně dva tejdny, spíš dýl. Ty lidi, co na tom krachujou, to přikusujou ke kafi u televize?“ ptal se například redaktor Info Jan Palička. „Tady ti cenovo-chudobo apokalyptici žijí v úplně paralelní realitě. Jediné, u čeho jsem si všiml opravdového zdražení jsou vejce a Birell IPA,“ přidal se Ondřej Šimíček z ODS.

A k čemu máslo? Žijete si skvěle! Fanoušci vlády v akci, bylo zle
Foto: Repro Facebook
Popisek: Máslo v obalu s čipem proti odcizení

Zprávy o inflaci plní stránky českých deníků i Českého statistického úřadu. Jedná se i o potraviny. Ve srovnání s minulým rokem je nárůst až čtvrtinový. „V oddíle potraviny a nealkoholické nápoje vzrostly ceny masa o 23,6 % a ceny položek ve skupině mléko, sýry, vejce o 25,8 %,“ uvádí Český statistický úřad.

Zdražení pozorují i lidé v obchodech. Nedávno český internet oběhla fotografie másla od firmy Madeta, které je uzavřené v očipované krabici. Na cenovce je uvedena cena 69,90 Kč. Ale na e-shopu Madety je toto máslo už za 75,80 Kč. V srpnu se šéf Madety Teplý vyjádřil, že pokud by do ceny másla promítnul plně ceny energií, stálo by máslo 111 korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Se Seznamem končím“. Únik dat k Pokorné a Slonkové rozpoutal bouři

20:22 „Se Seznamem končím“. Únik dat k Pokorné a Slonkové rozpoutal bouři

Bývalý starosta Prahy 1 za TOP 09 Oldřich Lomecký v sobotu oznámil, že ruší svůj e-mail na Seznamu a…