Až následky Green Dealu pocítíme naplno, tak se lidé začnou bouřit, varuje Tomský

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

07.10.2023 19:05 | Reportáž

„Evropa i USA musí být obezřetní, aby všechny nové nápady nevedly jen k posílení Číny, kde se vesele otevírá jedna uhelná elektrárna za druhou. A abychom nebyli jediní na zeměkouli, kdo opravdu zelenou politiku implementuje,“ řekl ParlamentnímListům.cz Jan Macháček, předseda správní rady Institutu pro politiku a společnost, který v Praze spolupořádal konferenci Výzvy pro transatlantické vztahy. Byli jsme při tom.

Až následky Green Dealu pocítíme naplno, tak se lidé začnou bouřit, varuje Tomský
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Na konferenci Výzvy pro transatlantické vztahy

„Jde o to, zda se každý dokáže zbavit trochu své svrchovanosti, aby se mu dostalo větší podpory. Politické strany mají různé názory, ale v geopolitickém a geoekonomickém světě, ve kterém žijeme, je potřeba tyto otázky vážně projednat a prodiskutovat, jinak neuděláme velký krok do budoucna. Když půjdete níž a podíváte se na stávající situaci, tak někde jsou větší přímí příjemci a mají z toho větší prospěch, ale pořád ten celkový prospěch zde je. Prospěch, který zároveň řeší klimatickou změnu a zajistí zelenou ekonomiku. Nemůžeme promeškat už ani jeden den. Pokud přijdeme o čas, tak toho budeme litovat, a náklady, když nebudeme jednat, budou větší,“ řekla nizozemská ministryně financí a místopředsedkyně tamní vlády Sigrid Kaag. Asi největší „šajba“, která se zúčastnila konference Výzvy pro transatlantické vztahy. ParlamentníListy.cz byly při tom.

Tomský: Katastrofický zelený úděl

Její slova zazněla v první debatě už osmého ročníku konference, kterou v Praze pořádaly Institut pro politiku a společnost, Evropské liberální fórum a Nadace Friedricha Naumanna. Hovořilo se o tom, jestli se ekonomické vztahy s USA nedostávají do pozice dotační války. Někteří řečníci se shodli, že je válka silné slovo, protože si dva přátelé, tedy Evropská unie a Spojené státy americké, jen vyjasňují své postoje. Když nizozemská politička pronesla výše zmíněný názor, odešel ze sálu zklamaný politolog Alexander Tomský.

„Je to hrozný. Já stojím úplně jinde. Green Deal považuji za absurditu a neštěstí. Ať udělají, co dělají, tak s tím ve světovém měřítku nehnou. Je to směšné, když osm procent emisí pochází z Evropy. Přestavba společnosti na obnovitelné zdroje je tak astronomicky drahá, že se to vlastně nevyplatí,“ řekl ParlamentnímListům.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Rychetský

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

migrace

Zajímalo by mě, jaký je ten váš zmiňovaný recept na migraci, když tvrdíte, že ,,my jako hnutí ANO říkáme, že máme svůj vlastní recept na pakt víz a migrace, na migraci jako celek." Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Někdy mám dojem, že Green Dealové šílenství devastaci přírody jen urychluje, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusesafec , 08.10.2023 9:34:50
Po loukách a polích jsou rozesety panely slunečních elektráren, krajinu v západních zemích hyzdí stožáry a vrtule větrných elektráren, spotřeba přírodních surovin roste téměř exponenciálně. Takto to může probíhat snad ještě jednu, možná dvě lidské generace. Možná to vše brzo vyřeší masivní příliv pologramotných migrantů do civilizovaných zemí.

|  8 |  0

Další články z rubriky

Souček je pryč, vypuklo hledání nástupce. A na scéně Milion chvilek

18:24 Souček je pryč, vypuklo hledání nástupce. A na scéně Milion chvilek

Za dobrou zprávu označila odvolání generálního ředitele České televize Jana Součka nezisková organiz…