Babiš by měl být vydán k trestnímu stíhání, myslí si prý dvě třetiny Čechů

22.12.2017 19:14

Průzkum společnosti Median pro Český rozhlas ukázal, že dvě třetiny Čechů, Moravanů a Slezanů soudí, že by premiér Andrej Babiš (ANO) měl být vydán k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo holdingu Agrofert, kde mohlo dojít ke zneužití padesátimilionové dotace. Agrofert patří do svěřeneckého fondu Andreje Babiše.

Babiš by měl být vydán k trestnímu stíhání, myslí si prý dvě třetiny Čechů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Faltýnek

Policie žádá o vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) a prvního místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo, kde mohlo dojít ke zneužití padesátimilionové dotace. Oba muži odmítají, že by se něčeho takového dopustili, ale průzkum společnosti Median ukázal, že podle většiny občanů ujištění obou pánů nestačí. O osudu Babiše a Faltýnka by prý měly rozhodnout k tomu příslušné orgány.

„Pro zbavení imunity a vydání jsou nejvíce lidé do 60 let, lidé s maturitou a lidé z větších měst,“ řekl Radiožurnálu sociolog Medianu Přemysl Čech.

O případném vydání premiéra Babiše k trestnímu stíhání se bude rozhodovat v lednu a není jisté, jak to dopadne. Především politici hnutí ANO, které vyhrálo volby, tvrdí, že při hlasování o vydání Andreje Babiše policii je třeba zohlednit více okolností. Předseda sněmovny z hnutí ANO Radek Vondráček mluvil přímo o zájmech státu.

Celý článek naleznete zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Práva Romů?" Ne. Křeček smáznul světovou neziskovku. Řekl vše

7:51 ,,Práva Romů?" Ne. Křeček smáznul světovou neziskovku. Řekl vše

Ředitelka české odbočky neziskové organizace Amnesty International Linda Sokačová nedávno obvinila v…