Babiš telefonoval polskému premiérovi kvůli tomu, co na zemi seslal Brusel. Byl prý příjemně překvapen

20.12.2017 18:43 | Zprávy

Premiér Andrej Babiš (ANO) věří tomu, že si Polsko s Evropskou komisí vyjasní názory a komisi přesvědčí o tom, že v zemi není ohrožena vláda práva. Komise dnes kvůli tomuto riziku spustila zatím nikdy nepoužitý postup, na jehož konci Polsku hrozí pozastavení hlasovacích práv v EU, připomněla ČTK.

Babiš telefonoval polskému premiérovi kvůli tomu, co na zemi seslal Brusel. Byl prý příjemně překvapen
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Česko podle Babiše na situaci zareaguje podle toho, jak dopadne schůzka předsedy Komise Jeana-Clauda Junckera a nového polského premiéra Mateusze Morawieckého naplánovaná na 9. ledna. Ministr zahraničí Martin Stropnický (ANO) věří tomu, že Polsko a Komise najdou kompromis.

Babiš řekl, že kvůli situaci dnes Morawieckému telefonoval. „Konzultoval jsem to s ním, jaká je jejich pozice. Myslím, že to může mít dopad celkově na náš region a V4, tak jsem s ním diskutoval, jak to vidí,“ řekl Babiš novinářům ve Sněmovně po sérii vyjednávání s dalšími stranami o podpoře své vlády.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Migranti

Tvrdíte, že žádné migranty přijímat nechcete. Týká se to i uprchlíků z Ukrajiny? A co uděláte s těmi, co už tu jsou, a že jich není málo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Poprask kolem Trumpovy ředitelky. Prý „ohrožuje metody zpravodajské komunity“

14:26 Poprask kolem Trumpovy ředitelky. Prý „ohrožuje metody zpravodajské komunity“

Ředitelka americké Národní zpravodajské služby (DNI) Tulsi Gabbardová, jmenovaná prezidentem Donalde…