Bradáčová mluvila při zapnutých mikrofonech. Vyslovila vážné obvinění

12.04.2013 7:03

Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová obvinila šéfa protikorupční policie Tomáše Martince, že na ni "vyrábí kauzu". Jak píše on-line deník Týden.cz, toto skandální osočení zaznělo po vysílání pořadu Pressklub rádia Frekvence 1 koncem minulého měsíce.

Bradáčová mluvila při zapnutých mikrofonech. Vyslovila vážné obvinění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lenka Bradáčová

Lenka Bradáčová pokračovala v rozhovoru s moderátorem Lubošem X. Veselým i poté, co byl pořad u konce, ale mikrofony ještě stále zapnuté. A prohlásila, že na ni Martinec "vyrábí kauzu". Případ teď řeší policejní špičky. Prohlášení Bradáčové znepokojilo i policejního prezidenta Martina Červíčka. Pokud se nařčení zástupkyně potvrdí nebo naopak vyvrátí, lze podle Týdne.cz očekávat zemětřesení na nejvyšších postech.

"Pražská vrchní státní zástupkyně nehlídá svá slova," píše on-line deník. Bradáčová v rozhovoru vyvracela svou možnou podjatost v kauze IT zakázek zadávaných ministerstvem práce, kvůli tomu, že v případu je prověřován i její manžel Tomáš Hájek, se kterým už ale dle svých slov tři roky nežije. Po rozhovoru si Bradáčová postěžovala, že na ni měla být kauza vyrobena samotným šéfem protikorupční policie Tomášem Martincem.

"Jak jste se ptal na tu podjatost - je to vyrobený na mě. Děkuju, že jste se toho chytil. Přímo ÚOKFK. Já jsem čekala, kdy vám to Martinec prodá, tak to prodal. Děkuju," říká Bradáčová na nahrávce.

Pojistila se

Podle svých slov se ale Bradáčová před osočením z podjatosti pojistila a předala případ na Nejvyšší státní zastupitelství. A na to, že na ní kauza měla být navlečena, si stěžuje přímo Martincovu šéfovi - Martinu Červíčkovi. Ten to potvrdil v Pressklubu, který se bude vysílat v sobotu.

"Já jsem dostal oficiální podnět z Vrchního státního zastupitelství, který prošetřuji. Jsem upozorněn na možný únik informací a to teďka prověřuji, a vůbec mě to nenechává chladným," říká šéf policie v pořadu.

Martinec se k nařčení Bradáčové vyjadřovat nechce. "Vzhledem k tomu, že jsme nezaznamenali, že vámi uvedené údajné výroky byly v médiích odvysílány, čili nejde zaručit jejich autenticita, pan ředitel ÚOKFK SKPV plk. Tomáš Martinec se zatím k vašim otázkám nebude vyjadřovat," vzkázal mluvčí Jaroslav Ibehej televizi Barrandov.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je sranda: „Klimatický mládežník“ drží hladovku. A tohle mu Češi provedli

13:51 To je sranda: „Klimatický mládežník“ drží hladovku. A tohle mu Češi provedli

Aktivisté z Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí) už jsou zase na scéně. Tentokrát drží hlad…