Británie má strach, že Francouzi vypustí tisíce uprchlíků z Calais

30.06.2016 21:10 | Zprávy

Objevují se spekulace, podle nichž by Francouzi mohli nechat odejít do Velké Británie migranty čekající v Calais. Podle serveru Daily Mail dokonce existují náznaky, že se tak stane.

Británie má strach, že Francouzi vypustí tisíce uprchlíků z Calais
Foto: Jan Rychetský
Popisek: V calaiské džungli

Daily Mail už několik dní spekuluje, že by Francie mohla přestat hlídat přístav v Calais i vstup do tunelu, který spojuje Francii s Británií. Poukazuje na slova starostky Calais Natachy Bouchartové, která prohlásila, že by Británie měla nést následky své volby. Vyzvala také, aby byly hraniční kontroly, a tudíž i tábory migrantů, přesunuty na její území.

Cedule ležely rozbité na zemi

Daily Mail také přinesl informaci, že existují náznaky, že má Francie zřejmě v úmyslu uprchlíky pustit do Británie. Píše, že čtyři velké cedule, jež v přístavu v Calais označovaly pasovou kontrolu a obsahovaly vlajky Francie, Velké Británie a Evropské Unie, někdo odstranil. Novináři je našli rozbité ležet na zemi v oblasti přístavu.

Dohoda by mohla být roztrhána

Mluvčí tamních pohraničníků uvedl, že byly „odstraněny z provozních důvodů“ a že to „nemá nic společného s referendem“. Daily Mail však připomíná slova francouzského ministra hospodářství Emmanuela Macrona, který podpořil názor starostky Calais a dodal, že by dohoda Le Touquet, která umožňuje zadržovat migranty ve Francii, měla být roztrhána.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

O mrtvých jen dobře? Na Krampola se slétli „lepší lidé“. A je zle

14:20 O mrtvých jen dobře? Na Krampola se slétli „lepší lidé“. A je zle

Charismatický hlas herce Jiřího Krampola již ve veřejném prostoru nezazní. Někteří lidé se však domn…