ČSSD jen nadbíhá kavárně. Zeman dělá správnou věc, míní Petr Štěpánek

21.07.2019 22:50

Bývalý člen ODS a předseda Alternativy pro Českou republiku, která si mezi voliči nezískala větší oblibu, Petr Štěpánek tvrdí, že prezident Miloš Zeman dobře činí, když otálí s odstraněním Antonia Staňka z pozice ministra kultury. Štěpánek má za to, že Zeman dělá dobře, i když ho celá řada ústavních právníků obviňuje z toho, že se pohybuje na hraně či dokonce za hranou Ústavy.

ČSSD jen nadbíhá kavárně. Zeman dělá správnou věc, míní Petr Štěpánek
Foto: ČTÚ
Popisek: Petr Štěpánek

Někteří ústavní právníci tvrdí, že prezident Miloš Zeman kráčí na hraně Ústavy, či dokonce její hranu už překročil, když s odvoláním ministra kultury Antonína Staňka z postu ministra kultury otálí už druhý měsíc, protože otálet tak dlouho se neshoduje s výrokem ústavních soudců, že prezident má konat svou práci bez zbytečného odkladu.

Štěpánek v textu uveřejněném na serveru Neviditelný pes napsal, že v obecné rovině je to jistě pravda, ale v tomto konkrétním případě má prý Zeman k otálení dobrý důvod.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Štěpánek má za to, že by sociální demokraté měli Staňkovi poděkovat za to, že z místa šéfa Národní galerie Praha vyhodil Jiřího Fajta. Ale místo vděku se dočkal od svých spolustraníků toho, aby odešel z vlády. Štěpánek nepochybuje o tom, že ČSSD v této věci vlastně jen naslouchá přáním pražské kavárny.

„Když Staněk odvolal Fajta, udělal správnou věc. Fajtovo šafářování v Národní galerii a jeho finanční čachry nic jiného nezasluhovaly. Staňkova rodná strana však namísto toho, aby jej za to pochválila, se rozhodla, že ho zlikviduje. Proč? Protože jde na ruku vlivné kavárenské mediálně-kulturní frontě, jež Fajtovo odvolání považuje za útok na své pozice. A ČSSD jí populisticky nadbíhá,“ napsal Štěpánek.

Zeman prý vidí, že Staněk sám od sebe rezignovat nechtěl a vidí také, že předseda Andrej Babiš Staňka vlastně nechtěl odvolat a jen vyhověl ČSSD. Podle Štěpánka to samo o sobě může být dobrým důvodem k otálení. Bude prý zajímavé sledovat, jak se spor o ministra Staňka vyvine dál.

Předseda strany Jan Hamáček k žádosti o odvolání Staňka poznamenal, že nejde konkrétně o Jiřího Fajta, ale o to, že Staněk ztratil důvěru svých kolegů v tom, že dokáže resort kultury spravovat tak, jak si to tento resort zaslouží.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kemr“ do tváře. Jsi fašista! Strkanice, Milion chvilek, urážky. Na akci klimaaktivistů dorazilo i několik odpůrců. Takhle dopadli

12:01 „Kemr“ do tváře. Jsi fašista! Strkanice, Milion chvilek, urážky. Na akci klimaaktivistů dorazilo i několik odpůrců. Takhle dopadli

„Jste fašista!“ spustil účastník akce Fridays for Future, s plackou Milion chvilek pro demokracii, n…