ČT už má dost toho, že je terčem Jaromíra Soukupa a některých politiků. Chystá žaloby

04.04.2018 21:56 | Zprávy

Šéf soukromé TV Barrandov Jaromír Soukup se ve svém pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa ostře obouval do České televize, kritice jejího hospodaření dokonce věnoval i celé díly svých pořadů. Ta mu za to přislíbila, že to celé bude mít ještě dohru a že se bude nepravdivým a manipulativním pomluvám bránit, a také tak činí. Připravuje žaloby na Soukupa a TV Barrandov. Bránit se prý bude také proti útokům některých politiků.

ČT už má dost toho, že je terčem Jaromíra Soukupa a některých politiků. Chystá žaloby
Foto: TV Barrandov
Popisek: Jaromír Soukup

Server iHNed.cz poukázal na to, že Soukup tvrdí, že se žalob nebojí. „Všechna tvrzení mám podložena důkazy. O jejich hospodaření a činnosti budeme informovat s podstatně větší intenzitou než doposud. Nevím, co budou v ČT dělat, pokud se už teď vztekají,“ nenechal se odbýt Soukup, podle kterého hospodaření České televize nepodléhá žádné kontrole. Na co přesně chce prý Česká televize žalobu podat, neuvedla. „Vedení má strach, že by je to mohlo u soudu poškodit a snížit šance na případnou výhru,“ míní server.

Mimo jiné se Česká televize chce prý také bránit proti výrokům politiků, kteří vulgárně a agresivně napadají práci redaktorů zpravodajství. „Například místopředseda Sněmovny Tomio Okamura (SPD) nazval redaktora Jana Nováka ‚ksindlem‘. Dosud ČT žádnou takovou žalobu nepodala,“ připomněl iHNed.cz, podle kterého v televizi panuje obava, že by v případě prohry dodali kritikům další munici pro útoky. „Chceme mít jistotu, že budeme mít množství důkazů, abychom případné soudy vyhráli,“ uvedl zdroj z vedení ČT.

  • Původní zdroj ZDE

„Tolerance ČT k útokům ze strany politiků končí. Podle mých informací se chce televize začít bránit. To se dříve nedělo,“ popsal serveru iHNed.cz radní Zdeněk Šarapatka, podle kterého se útoky začaly vyostřovat poté, co loni šéf hnutí ANO Andrej Babiš nazval Reportéry ČT „zkorumpovanou pakáží“.


 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladik Větvička: Válka může přijít rychle. Stejný scénář jako před první a druhou světovou

20:28 Ladik Větvička: Válka může přijít rychle. Stejný scénář jako před první a druhou světovou

Ostravák, komentátor a úspěšný bloger Ladislav Větvička byl hostem moderátora Tomáše Lukavce v jeho …