ČT už má dost toho, že je terčem Jaromíra Soukupa a některých politiků. Chystá žaloby

4. 4. 2018 21:56

Šéf soukromé TV Barrandov Jaromír Soukup se ve svém pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa ostře obouval do České televize, kritice jejího hospodaření dokonce věnoval i celé díly svých pořadů. Ta mu za to přislíbila, že to celé bude mít ještě dohru a že se bude nepravdivým a manipulativním pomluvám bránit, a také tak činí. Připravuje žaloby na Soukupa a TV Barrandov. Bránit se prý bude také proti útokům některých politiků.

ČT už má dost toho, že je terčem Jaromíra Soukupa a některých politiků. Chystá žaloby
Foto: TV Barrandov
Popisek: Jaromír Soukup

Server iHNed.cz poukázal na to, že Soukup tvrdí, že se žalob nebojí. „Všechna tvrzení mám podložena důkazy. O jejich hospodaření a činnosti budeme informovat s podstatně větší intenzitou než doposud. Nevím, co budou v ČT dělat, pokud se už teď vztekají,“ nenechal se odbýt Soukup, podle kterého hospodaření České televize nepodléhá žádné kontrole. Na co přesně chce prý Česká televize žalobu podat, neuvedla. „Vedení má strach, že by je to mohlo u soudu poškodit a snížit šance na případnou výhru,“ míní server.

Mimo jiné se Česká televize chce prý také bránit proti výrokům politiků, kteří vulgárně a agresivně napadají práci redaktorů zpravodajství. „Například místopředseda Sněmovny Tomio Okamura (SPD) nazval redaktora Jana Nováka ‚ksindlem‘. Dosud ČT žádnou takovou žalobu nepodala,“ připomněl iHNed.cz, podle kterého v televizi panuje obava, že by v případě prohry dodali kritikům další munici pro útoky. „Chceme mít jistotu, že budeme mít množství důkazů, abychom případné soudy vyhráli,“ uvedl zdroj z vedení ČT.

  • Původní zdroj ZDE

„Tolerance ČT k útokům ze strany politiků končí. Podle mých informací se chce televize začít bránit. To se dříve nedělo,“ popsal serveru iHNed.cz radní Zdeněk Šarapatka, podle kterého se útoky začaly vyostřovat poté, co loni šéf hnutí ANO Andrej Babiš nazval Reportéry ČT „zkorumpovanou pakáží“.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prasárničky! Na Klause ml. udeřilo: Jde o zločinné uprchlíky. Zásadní info

7:03 Prasárničky! Na Klause ml. udeřilo: Jde o zločinné uprchlíky. Zásadní info

Poslankyně ODS Jana Černochová nenechala nit suchou na svém bývalém kolegovi Václavu Klausovi mladší…