Celkem jedenáct Iráčanů bez potřebného víza odhalila v dodávce policie v Brně

04.03.2018 20:20

Policie odhalila v noci na sobotu v dodávce na benzince na dálnici D1 v Brně 11 Iráčanů bez cestovních dokladů a potřebných víz. Byly to dvě rodiny se šesti nezletilými dětmi, uvedla dnes ve zprávě mluvčí policie Lenka Drahokoupilová. Posádku vezl v dodávce další Iráčan s povoleným pobytem v Německu, kam auto mířilo. Rodiny skončily ve středisku v Zastávce u Brna, řidiči hrozí až dva roky vězení.

Celkem jedenáct Iráčanů bez potřebného víza odhalila v dodávce policie v Brně
Foto: policie.cr
Popisek: Policejní kontrola - ilustrační foto
reklama

Cizinecká policie zastavila dodávku Mercedes-Benz Vito Tourer na 192. kilometru dálnice ve směru na Prahu na benzínové čerpací stanici. „Řídil ho státní příslušník Iráku s povoleným pobytem v Německu. Ve vozidle cestovalo 11 státních příslušníků Iráku bez cestovních dokladů a víz, jež by je opravňovaly ke vstupu a pobytu na území České republiky,“ uvedla Drahokoupilová.

Podle ní to byly dvě rodiny se šesti dětmi, které se balkánskou cestou dostaly do Maďarska a tam požádaly o mezinárodní ochranu. „Nečekaly však na dokončení řízení o mezinárodní ochraně a pokračovaly za pomoci převaděče přes Českou republiku do Spolkové republiky Německo,“ dodala Drahokoupilová.

S cizinci podle ní policie vedla správní řízení o povinnosti opustit území. Poté rodiny skončily v přijímacím středisku pro cizince v Zastávce u Brna. Řidič je podezřelý z organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice, za což mu hrozí až dva roky vězení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

8:40 Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Je třeba pana prezidenta pomluvit, projev rozcupovat a označit za …