Čí hlasy počítat? V Pensylvánii demokraté přiznali, že porušili nařízení soudu

16.11.2024 19:07 | Zprávy
autor: Miloš Polák

V USA ve státu Pensylvánie lidé volili nejen prezidenta, ale také senátora. Prezidentské volby tam vyhrál republikán Donald Trump a senátní volby podle všeho vyhrál taktéž republikán Dave McCormick, který tak nahradí úřadujícího senátora Boba Caseyho. Jenže se tam podle všeho schyluje k dramatu.

Čí hlasy počítat? V Pensylvánii demokraté přiznali, že porušili nařízení soudu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka USA

Spolu s prezidentskými volbami se v USA konaly také volby šerifů, místních radních, hlasovalo se v referendech a mimo jiné byli voleni také členové Sněmovny reprezentantů. A do třetiny Senátu, horní komory Kongresu USA.

Letos byl senátor volen mj. i ve státu Pensylvánie – a tam se schyluje k velkému dramatu. Podle serveru televize CNN nepůjde o nic menšího než o přepočítávání hlasů. Podle serveru konzervativní televize Fox News tam demokraté otevřeně přiznávají, že započítávají podvodné hlasy.

Vítězem klání byl sice vyhlášen republikán Dave McCormick, který stál proti úřadujícímu senátorovi Bobovi Caseymu, ale demokraté údajně počítali diskvalifikované hlasovací lístky v rozporu se zákony státu a se soudními příkazy. 

„Kritická otázka však zní, které hlasy by se měly počítat? Nejvyšší soud v Pensylvánii před volbami rozhodl, že do oficiálních výsledků by neměly být zahrnuty poštovní lístky bez formálně požadovaných podpisů nebo dat. Demokratičtí úředníci ve Filadelfii a v okolních okresech Bucks, Center a Montgomery však tento soudní příkaz ignorovali,“ upozornila televize Fox News.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …