Cikáni dostali nové výhody, napsal umělec ze severu. A začal vyjmenovávat

28.03.2017 18:18

Kandidát Řádu národa na senátora za Mostecko, herec a sběratel vojenské historie Jiří Maria Sieber, se na svém facebookovém profilu vyjádřil k plánu integrace cikánů.

Cikáni dostali nové výhody, napsal umělec ze severu. A začal vyjmenovávat
Foto: Archiv J. M. Siebera.
Popisek: Jiří Maria Sieber před jedním z vybydlených chanovských panelových domů.

Sieber úvodem píše, že Evropská komise stanovila, že přijetí strategie cikánské integrace je podmínkou pro čerpání evropských fondů. A právě proto prý dokument o podle jeho slov cikánské integraci vláda koncem února schválila. 

„Vláda schválila rasismus, plán integrace cikánů, aby si odškrtla splněný požadavek Bruselu. Tento plán má prý zamezit diskriminaci cikánů ve vzdělávání, bydlení a na trhu práce, a tak paradoxně zavádí podle mého diskriminaci většinové společnosti,“ domnívá se Sieber. 

„Mimo jiné tedy mají mít cikáni přednost na úřadech práce. Vláda chce prosadit zlepšení dostupnosti mateřských školek, tak aby nedocházelo k segregaci cikánských dětí, a zároveň zlepšit informování cikánských rodičů o důležitosti předškolního vzdělávání. Cílem integrace je také úkol snížit počet cikánských dětí umísťovaných do zvláštních škol. Vláda dokonce vloni navrhla, aby každý cikánský student vyšší školy dostal dotaci 60 tisíc korun ročně,“ všímá si Sieber. Cikánské děti tak podle jeho slov mají být přednostně umísťovány ve školkách, měly by mít ve školách speciálního asistenta či si budou moci požádat o hrazení jízdného, stravného, školních výletů, pomůcek. 

Celý komentář Jiřího Maria Siebera: 

Vláda schválila rasizmus, plán integrace cikánů, aby si odškrtla splněný požadavek Bruselu. Tento plán má prý zamezit diskriminaci cikánů a tak paradoxně zavádí podle mého diskriminaci většinové společnosti.

Evropská komise stanovila, že přijetí strategie cikánské integrace je podmínkou pro čerpání evropských fondů – to je zřejmě hlavní důvod, proč vláda koncem února schválila „strategii cikánské integrace“, jež má znamenat konec „údajné“ diskriminace cikánů ve vzdělávání, bydlení a na trhu práce.

Mimo jiné tedy mají mít cikáni přednost na úřadech práce, Vláda chce prosadit zlepšení dostupnosti mateřských školek tak, aby nedocházelo k segregaci cikánských dětí a zároveň zlepšit informování cikánských rodičů o důležitosti předškolního vzdělávání. Cílem integrace je také úkol snížit počet cikánských dětí umisťovaných do zvláštních škol. Vláda dokonce vloni navrhla, aby každý cikánský student vyšší školy dostal dotaci 60 tisíc korun ročně.

Některé z výhod pro cikánské děti:
- přednnostní umístění ve školkách
- budou mít ve školách speciálního asistenta
- budou mít nárok požádat si o hrazení jízdného, stravného, školních výletů, pomůcek
- zdarma kroužky od neziskových organizací

- dětem s problematickým chováním už nebude hrozit »zvláštní« škola, pokud se u nich neprokáže mentální postižení

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šílené. Profesor na medicíně řekl „těhotná žena“, a hned se začal omlouvat. Likvidační petice studentů

19:08 Šílené. Profesor na medicíně řekl „těhotná žena“, a hned se začal omlouvat. Likvidační petice studentů

Konzervativní noviny přeložily text novinářek Barri Weiss a Katie Herzog o stále se šířící ideologii…