Cirkus na jednání Rady ČTK. Rozkoš bez rizika, ulevil si předseda nad estrádou svého kolegy

26.07.2020 10:36

Předseda Rady ČTK David Soukup prozradil, že dva členové Rady ČTK – Petr Žantovský a Pavel Foltán – se nepřipravili na dvě videozasedání v časech koronaviru a ani jednoho se nezúčastnili. Foltán prý navíc z jednání rady dělá cirkus.

Cirkus na jednání Rady ČTK. Rozkoš bez rizika, ulevil si předseda nad estrádou svého kolegy
Foto: archiv P. Foltán
Popisek: Pavel Foltán, písničkář, mediální právník, analytik, bývalý univerzitní pedagog

David Soukup, předseda Rady ČTK, kritizuje své dva kolegy – Petra Žantovského a Pavla Foltána –, že se nepřipravili na dvě videokonference ČTK vedené v časech koronaviru na dálku.

A jako by to nestačilo, David Soukup dnes lituje nápadu, že by se jednání Rady ČTK měla streamovat.

„Zatímco jsem si na začátku myslel, že to zkulturní zasedání Rady ČTK, tak opak je pravdou. Například pan kolega Foltán to pravděpodobně bere jako prostředek k vlastní exhibici, protože se z toho zasedání snaží dělat cirkus,“ prozradil v rozhovoru pro server iDNES.cz.

„Mám za to, že pan doktor Foltán si uvědomil sílu streamování a začal se projevovat jinak než předtím. Kolega Foltán je takový radní extremista, čím dál tím víc se radikalizuje. To zasedání je pro něj taková rozkoš bez rizika. A já, přestože řídím zasedání, nemám moc možností, jak ho usměrnit, nemohu mu jen tak odebrat slovo. Je volený Poslaneckou sněmovnou stejně jako já a kdybych mu násilně odebral slovo, tak bych bránil jeho demokratickému projevu. A to si nemůžu dovolit. Mám ale strach, aby natáčení jednotlivých zasedání Rady nedehonestovalo práci samotné agentury. Ve finále si lidé ta zasedání pouští jako nějakou grotesku. Proto přemýšlím, že navrhnu kolegům streamování Rady ukončit, abychom ochránili dobrou pověst ČTK,“ pokračoval Soukup.

Po svých zkušenostech s jednáním Rady ČTK za účasti Pavla Foltána dospěl Soukup k závěru, že by práci radních měli vykonávat lidé, kteří fungování médií opravdu rozumí, a navíc by to měli dělat bezplatně jako zcela dobrovolnou činnost. Prý by asi notně prořídly řady uchazečů o tuto práci, ale alespoň by se eliminovali lidé, kteří to dělají pro peníze.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pád režimu? Kalousek zděšen. Řev proti zákonu zděsí i Rakušana

12:07 Pád režimu? Kalousek zděšen. Řev proti zákonu zděsí i Rakušana

Před Poslaneckou sněmovnou je dnes živo, projednává se pandemický zákon. A demonstranti mu přišli vy…