Co vědí deváťáci o české historii? Výsledky raději nečtěte

26.10.2018 7:29

Co vědí deváťáci o československých dějinách 20. století? To zkusil prověřit server iDnes.cz v jedné pražské základní škole. A jak se ukázalo, šlo o propadák.

Co vědí deváťáci o české historii? Výsledky raději nečtěte
Foto: Archiv
Popisek: Tomáš Garrigue Masaryk

Deváťáci dostali celkem 10 otázek ohledně československé historie. A pouze v jediném případě dokázalo všech 14 zkoušených odpovědět správně. A to na otázku, kdo byl prvním československým prezidentem. Jméno Tomáše Garrigue Masaryka dohromady dali, horší už to bylo s otázkou, kdy vzniklo Československo. 11 zkoušených odpověď znalo přesně, 2 další věděli rok, 1 netrefil ani to. 

Původní text ZDE.

Co se týče otázky na mnichovskou dohodu, její signatáře dokázali vyjmenovat jen tři žáci. Datum, kdy byla podepsána, už neznal nikdo. Stejně tak nikdo z nich nevěděl, kdy bylo obsazeno Československo Německem, kdy se uskutečnil komunistický převrat a nevěděli ani, kdo byl v čele KSČ během srpnové okupace. Jen stěží uvěřitelné je, že dva deváťáci si mysleli, že v roce 1989 se prvním nekomunistickým prezidentem stal Edvard Beneš. 

Jak píše server iDnes.cz, žáků se zastal učitel dějepisu Aleš Vohnický. „Děti by měly znát klíčové události, ale pokud bychom je učili jen data, brzy bychom jim dějepis znechutili,“ uvedl Vohnický. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…