Covid. Útrata 40 tisíc? Schůzka s Prymulou: Nová fakta

12. 11. 2020 10:22

Schůzka na Vyšehradě, která popravila ministra zdravotnictví Romana Prymulu, nabrala další vývoj. Server Seznam zprávy zveřejnil rozhovor s galeristou Janem Třeštíkem, který se též schůzky zúčastnil. „Moje účast měla pouze společenský charakter. Nebyl jsem přizván k projednávání pracovních agend přítomných osob a ani to nebyla moje ambice,“ poznamenal. Řešil se prý vývoj epidemie koronaviru. Premiéru Babišovi o schůzce pověděl.

Covid. Útrata 40 tisíc? Schůzka s Prymulou: Nová fakta
Foto: Hns
Popisek: Roman Prymula a Jaroslav Faltýnek, ilustrační koláž
reklama

Anketa

Je v České republice zbytečně moc restaurací?

80%
20%
hlasovalo: 12966 lidí

Tři týdny stará kauza návštěvy restaurace Rio´s na Vyšehradě, která předčasně ukončila kariéru ministra zdravotnictví Romana Prymuly, dostala nový vývoj. Seznam zprávy zveřejnily rozhovor s galeristou Janem Třeštíkem, který na oné schůzce byl. Kromě Romana Prymuly, Jaroslava Faltýnka a právě Jana Třeštíka se měl schůzky zúčastnit i šéf ostravské fakultní nemocnice Jiří Havrlant.

Na schůzku se Třeštík měl dostavit, aby pozdravil své známé. S Romanem Prymulou i Jaroslavem Faltýnkem totiž prý udržují přátelské vztahy. „Moje účast měla pouze společenský charakter. Nebyl jsem přizván k projednávání pracovních agend přítomných osob a ani to nebyla moje ambice,“ poznamenal. Prý ho nenapadlo, že by měl porušit vládní nařízení, jelikož ke schůzce mělo dojít v uzavřeném salonku, kde se jídlo nekonzumovalo. Avšak mrzí ho, jakým dojmem ona událost působí.

Celý článek ZDE

Fotogalerie: - Dunaj, Odra, Labe- vládě zase hrabe

Protestní akce proti plánované výstavbě kanálu Dun...
Protestní akce proti plánované výstavbě kanálu Dun...
Protestní akce proti plánované výstavbě kanálu Dun...
Protestní akce proti plánované výstavbě kanálu Dun...
Protestní akce proti plánované výstavbě kanálu Dun...
Protestní akce proti plánované výstavbě kanálu Dun...

S profesorem Prymulou se Třeštík dlouhodobě zná skrze šachy. „Základem našich diskusí byly víceméně politické a společenské otázky a také šachy. Je přirozené, máte-li ve svém okolí přátele se schopností kritického myšlení i přesných analýz, často komplexních a složitých otázek, tak se o nich radíte. Asi málokdo o mně ví, že kromě galerijní činnosti jsem vystudoval právo na Karlově univerzitě a několik semestrů politologie na FSV UK, přičemž k oběma disciplínám mám velmi blízký vztah,“ pověděl.

S předsedou poslaneckého klubu ANO se Třeštík zná již několik let. Jaroslava Faltýnka dokonce považuje za svého přítele, se kterým se sice na vedení politiky neshodne, ale propojilo je umění.

Anketa

Bude Petr Fiala po volbách premiérem?

2%
98%
hlasovalo: 14668 lidí

Na schůzce se měly řešit otázky spojené s pandemií koronaviru a jejím vývojem do dalších měsíců. Dotaz redaktora, zda se nezajímal o výběr nového ředitele VZP, odmítl s tím, že o toto téma má nulový zájem.

„V kolik hodin jste restauraci opouštěl? Je pravda, že účastníci v restauraci udělali útratu přes 40 tisíc korun?“ zeptal se redaktor Jiří Pšenička. „Ze schůzky jsem odešel sám, někdy po panu Prymulovi, nepamatuji si přesně čas. Útratu jsem neplatil, ani na ni nepřispíval a nevím, jak vysoký byl účet,“ odpověděl Jan Třeštík.

Dále se v rozhovoru zmínil o tom, že se zná s premiérem Babišem, kterému o oné schůzce pověděl. Ten se však o schůzku víceméně nezajímal. Jan Třeštík doprovázel v roce 2018 premiéra Andreje Babiše a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona pražskou Národní galerií. „S panem premiérem jsme se seznámili při iniciaci projektu Centre de Georges Pompidou pro Národní galerii. V létě 2018 jsem přišel s nápadem na projekt zřízení pobočky této významné kulturní instituce v Praze, oslovil jsem s tím přímo tehdejšího ředitele galerie Jiřího Fajta a pana premiéra Babiše,“ vysvětlil, jak se k této události dostal.

Fotogalerie: - Paříž v koronakrizi

Billboard: "V Paříži umíme dodržovat vzdálenost."
Ve Francii se mohou pořádat trhy, záleží na každé ...
Kolem Eiffelovky je pusto a prázdno
Povolení alias "atestace" k omezenému pohybu
Stánek s uzeninami na trhu na okraji Paříže
Plakát jedné z odbojných skupin mimo jiné vyzývá: ...

Galerista Jan Třeštík se kromě provozování karlínské Hauch Gallery věnuje obchodu s uměním, výstavní činnosti a projektům, jež souvisí s uměním. Dle svých slov se věnuje v posledních dvou letech i strategickým konzultacím. Zdravotnictvím se prý nijak nezaobírá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tle
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman maximálně udeřil: Odmítat očkování proti covidu je lehce dementní. Třeba Csáková? Vojáci, buďte přísní na odmítače!

11:28 Zeman maximálně udeřil: Odmítat očkování proti covidu je lehce dementní. Třeba Csáková? Vojáci, buďte přísní na odmítače!

Prezident Miloš Zeman v nedělní Partii CNN Prima News oznámil, že v září epidemie skončí díky očková…