Digitální lidové milice Člověka v tísni, cenzura! Ovčáček podpořil třaskavý otevřený dopis poslancům

06.11.2019 22:22 | Zprávy

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se na svém twitteru obrátil na poslance s prosbou, aby se věnovali otevřenému dopisu konzervativního youtubera Ondřeje Tesárka, vystupujícího pod přezdívkou Bratříček, jemuž byl před nedávnem smazán jeho facebookový profil, v němž referoval o svých politických názorech. „Postupně se do života vkrádají neblahé praktiky minulého režimu,“ varoval mluvčí před působením „digitální lidové milice“, lidí, kteří udávají a nahlašují názorové soupeře v digitálním prostoru. Tesárek v dopisu popisuje, jak se v boji proti svým názorovým oponentům činí skupina #JsmeTu organice Člověk v Tísni, kdy se snaží odstranit jejich účty z internetu. A poslance varuje před ztrátou našich svobod: „Sleduji, jak se jako národ řítíme do vnitřního boje o naše svobody.“

Digitální lidové milice Člověka v tísni, cenzura! Ovčáček podpořil třaskavý otevřený dopis poslancům
Foto: Repro Facebook
Popisek: Youtuber Bratříček

Ovčáček se youtubera zabývajícího se politickými tématy zastal ve svém příspěvku na twitteru s odkazem na výročí sametové revoluce a s tím související pád cenzury. „Vážené dámy poslankyně, vážení páni poslanci, věnujte prosím chvíli otevřenému dopisu Bratříčka ve věci cenzury. Slavíme 30. výročí svobody a postupně se do života vkrádají neblahé praktiky minulého režimu,“ píše.

 Dle prezidentského mluvčího právě proto stojí za to si dopis přečíst a reagovat.

V dopise Bratříček popisuje svou činnost na internetovém médiu a poukazuje na krizi v oblasti svobody slova, kdy varuje před působením „digitální lidové milice“, lidí, kteří udávají a nahlašují názorové soupeře v digitálním prostoru. Naráží přitom na praktiku #JsmeTu Člověka v tísni, v níž tato organizace cílí na své odpůrce, jejichž účty bývají po „náletu“ podporovatelů této skupiny smazány. Přidává, že „ti, kdo nebyli z Facebooku vymazání, jsou alespoň udáni na finančním úřadě“.

Právě tito lidé si své účty s tímto konzervativním youtuberem vyřizovali po jeho kritice jejich praktik, načež mu byl po hádce s nimi na krátkou dobu zablokován facebookový účet.  Zřejmě to bylo i dílem Terezy Hronové, koordinárky #JsmeTu, která se pochlubila, že příspěvky nahlásila. A poté se měla v jednom z komentářů radovat: „Yes, sejmuli jsme ho!“

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

17:40 Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová s českou nominací ministra průmyslu a obcho…