Do cíle dojel už třetí ruský humanitární konvoj. Tentokrát do Doněcku

20. 9. 2014 13:15

Třetí konvoj ruských kamionů vypravených s humanitární pomocí na východní Ukrajinu dojel dnes ráno do Doněcku. Nákladní vozy neprohlédli ani ukrajinští pohraničníci, ani pracovníci Červeného kříže, uvedl ruský zpravodajský server newsru.com.

Do cíle dojel už třetí ruský humanitární konvoj. Tentokrát do Doněcku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ruská vlajka

Asi 200 kamionů je podle ruské strany naloženo potravinami, generátory, léky, teplým oblečením a pitnou vodou v lahvích pro obyvatele města, které před válkou čítalo na milion obyvatel. Celková hmotnost nákladu činí okolo 2000 tun.

Náklad nezkontroloval ani Červený kříž, ani ukrajinští pohraničníci a celníci

Ukrajinští pohraničníci, celníci a pracovníci Červeného kříže prý byli nejednou vyzváni ke kontrole nákladu, avšak „odmítli bez uvedení důvodů", uvedla ruská státní agentura ITAR-TASS. Vykládání nákladu již začalo, pak se kolona vrátí do Ruska, dodala.

Červený kříž ale opakovaně upozorňoval, že nemůže napomáhat dodávce ruské pomoci bez toho, že by se Moskva a Kyjev dohodly na všech technických aspektech operace, podotkl server. Připomněl, že i předchozí ruský konvoj přijel na Ukrajinu v noci a bez ukrajinské kontroly.

Vyslání třetího konvoje před třemi dny oznámil ruský ministr zahraničí

První konvoj s pomocí pro obyvatele východní Ukrajiny, kde si pětiměsíční konflikt mezi proruskými separatisty a ukrajinskými vládními jednotkami vyžádal na 3000 obětí na životech a vyhnal z domovů statisíce lidí, vypravili z Ruska 12. srpna. Po sporech ohledně kontroly a trasy přejel 22. srpna bez souhlasu Kyjeva hranici a do večera dojel do Luhansku. Do stejného města dojel před týdnem i následující konvoj. Vyslání třetího konvoje avizoval před třemi dny ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, který argumentoval, že humanitární situace v konfliktní oblasti zůstává

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TAJNÉ FOTO ze sledovačky stíhaného muže. Neuvěříte, která politička vystoupila z jeho auta. Tento materiál otřese nejen Prahou

14:20 TAJNÉ FOTO ze sledovačky stíhaného muže. Neuvěříte, která politička vystoupila z jeho auta. Tento materiál otřese nejen Prahou

AKTUALIZOVÁNO O VYJÁDŘENÍ MICHAELY KRAUSOVÉ (16:08) V průběhu několika minulých týdnů se v médií…