Do cíle dojel už třetí ruský humanitární konvoj. Tentokrát do Doněcku

20.9.2014 1:15 odp.

Třetí konvoj ruských kamionů vypravených s humanitární pomocí na východní Ukrajinu dojel dnes ráno do Doněcku. Nákladní vozy neprohlédli ani ukrajinští pohraničníci, ani pracovníci Červeného kříže, uvedl ruský zpravodajský server newsru.com.

Do cíle dojel už třetí ruský humanitární konvoj. Tentokrát do Doněcku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ruská vlajka

Asi 200 kamionů je podle ruské strany naloženo potravinami, generátory, léky, teplým oblečením a pitnou vodou v lahvích pro obyvatele města, které před válkou čítalo na milion obyvatel. Celková hmotnost nákladu činí okolo 2000 tun.

Náklad nezkontroloval ani Červený kříž, ani ukrajinští pohraničníci a celníci

Ukrajinští pohraničníci, celníci a pracovníci Červeného kříže prý byli nejednou vyzváni ke kontrole nákladu, avšak „odmítli bez uvedení důvodů", uvedla ruská státní agentura ITAR-TASS. Vykládání nákladu již začalo, pak se kolona vrátí do Ruska, dodala.

Červený kříž ale opakovaně upozorňoval, že nemůže napomáhat dodávce ruské pomoci bez toho, že by se Moskva a Kyjev dohodly na všech technických aspektech operace, podotkl server. Připomněl, že i předchozí ruský konvoj přijel na Ukrajinu v noci a bez ukrajinské kontroly.

Vyslání třetího konvoje před třemi dny oznámil ruský ministr zahraničí

První konvoj s pomocí pro obyvatele východní Ukrajiny, kde si pětiměsíční konflikt mezi proruskými separatisty a ukrajinskými vládními jednotkami vyžádal na 3000 obětí na životech a vyhnal z domovů statisíce lidí, vypravili z Ruska 12. srpna. Po sporech ohledně kontroly a trasy přejel 22. srpna bez souhlasu Kyjeva hranici a do večera dojel do Luhansku. Do stejného města dojel před týdnem i následující konvoj. Vyslání třetího konvoje avizoval před třemi dny ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, který argumentoval, že humanitární situace v konfliktní oblasti zůstává

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vam, čtkTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mrtvé děti ve sklepě, zkorumpovaný Biden? „Nevadí, Trump je horší.“ Nenávist dostoupila vrcholu

12:40 Mrtvé děti ve sklepě, zkorumpovaný Biden? „Nevadí, Trump je horší.“ Nenávist dostoupila vrcholu

Spojené státy jsou roztříštěné v mnoha ohledech a jen těžko lze udržet Američany pohromadě, pokud bu…