Domísku, už mlč. Hov*o? Brankář Hašek dostal sodu

6.2.2020 9:53 odp.

Komentátorku Karolínu Stonjekovou nepřestávají udivovat postřehy bývalého českého hokejového brankáře Dominika Haška, který se pustil do rozboru básně Jiřího Wolkera a projevil uznání, že i z ho*na dokázal vytvořit krásnou báseň. Stonjeková si z něj proto střílí, s čím přijde příště, a doporučuje, ať už raději mlčí. Nedávno o sobě dal Hašek slyšet, když zaútočil na Babiše za to, že se cpe na zimní stadion a sleduje jeho oblíbený sport – hokej. S jeho nesympatiemi k českému premiérovi silně souzněl předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek a vyzval jej ihned ke kandidatuře na Hrad.

Domísku, už mlč. Hov*o? Brankář Hašek dostal sodu
Foto: Facebook
Popisek: Dominik Hašek

Anketa

Byl by Dominik Hašek dobrý prezident?

2%
98%
hlasovalo: 32769 lidí
Dominik Hašek se v pondělí na sociální síti svěřil, že se dozvěděl, že je to 96 let, co ve svých 24 letech zemřel Jiří Wolker, český básník, člen Literární skupiny a Devětsilu, jenž byl nejnadanějším představitelem proletářské poezie.

Neváhal se proto podívat na jeho tvorbu a konkrétně se věnoval básni Poštovní schránka ze sbírky Host do domu Jiřího Wolkra. „Je obdivuhodné, jak o hov*ě dokázal napsat tak neskutečně krásnou báseň,“ rozplýval se bývalý hokejista.

Jeho komentář neušel pozornosti komenátorky Karolíny Stonjekové. „A příště dojde i na rozbor díla Daleko od Moskvy aneb Kdo nemá odznak Fučíka, ten jako by nebyl,“ napsala k Haškovu rozboru básně pobaveně.

A na závěr v podobě hashtagu připojila radu: „Domísku, už nic neříkej.“

Není to tak dlouho, co Hašek budil kontroverze opět svým kritickým výstupem vůči předsedovi vlády Andreji Babišovi (ANO). Velmi jej totiž rozladilo, že premiér koncem ledna zavítal do Litvínova, kde mimo jiné navštívil i místní Zimní stadión Ivana Hlinky. „Fuj, hnus, zvracím. Prosím pana estébáka Andreje Babiše, aby se nepřibližoval k mému nejmilovanějšímu sportu, hokeji, kterému jsem zasvětil 40 let svého života. Nechci, aby český ‚národní‘ sport byl jakkoli poskvrněn Vaším jménem. Mimochodem, chyběl jste dnes opět v Parlamentu!“ opřel se Hašek zostra do premiéra. Více jsme psali ZDE.

Na kritiku Babiše z úst Haška na Twitteru reagoval velmi rázně předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. „Hašek na Hrad!!!“ vyzval českého gólmana. „Děkuji, ale v tuto chvíli mám jiné cíle,“ odvětil Hašek. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nabTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

20:10 Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se v rakouském Grafeneggu zúčastni…