Dostanu do držky, jste jak Moravec. Tajtrlík. Andrej Babiš předvedl neskutečnou show, lidé řvali smíchy

16.06.2016 10:05

Mimořádně před publikem zpovídal včera večer moderátor internetové televize DVTV Martin Veselovský lídra hnutí ANO Andreje Babiše. První zajímavý moment nastal už v okamžiku, kdy Veselovský Babiše představoval: „Předseda hnutí ANO, ministr financí a vicepremiér české vlády Andrej Babiš.“ Ministr financí jej ale opravil: „Nejsem vicepremiér, jsem ministr financí. To je jen na papíře.“ „Vy jste rezignoval na ten post vicepremiéra?“ zajímalo Veselovského. „Já jsem ho nikdy nedělal. Iba jednou, když pan premiér nechtěl dělat tiskovku o OKD, tak jsem byl vicepremiér. Jinak jsem nedostal šanci,“ prohlásil Babiš a v sále se ozval tlumený smích.

Dostanu do držky, jste jak Moravec. Tajtrlík. Andrej Babiš předvedl neskutečnou show, lidé řvali smíchy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš
reklama

Anketa

Kdyby někdo navrhl obnovení Československa, byli byste pro?

79%
21%
hlasovalo: 12492 lidí

Řeč pak přišla na krizi v koalici týkající se plánované reorganizace policie. Veselovského zajímalo, proč hnutí ANO nesplnilo pohrůžku, že pokud ministr vnitra Milan Chovanec reorganizaci policie podepíše, ANO koalici opustí. „Kdybysme odešli z vlády, tak co by se stalo. Už dneska sociální demokracie občas prodává výsledky naší práce, potom by prodali všechno...“

Veselovský ale podotkl, že pak by to ale nevypadalo, jako že hnutí ANO tuto policejní krizi prohrálo. „Já myslím, že podstatné je, jak to bude ve finále. Já jsem v šoku z arogance pana Chovance, který zlikvidoval nezávislý protimafiánský útvar, který vadil každému. De facto ho rozprášil. Na Bezpečnostní radě státu jsme se dozvěděli, že útvar pana Šlachty bude rozčleněn na tři části a ÚOKFK, které bylo vyšetřováno útvarem pana Šlachty, zůstane celé,“ posteskl si Babiš.

Na jednání Bezpečnostní rady státu prý také desetkrát vyzval premiéra, aby pozval Ištvana, který byl za dveřmi, a premiér ho nechtěl pozvat dovnitř. „Dokonce jsme byli v situaci, kdy pan premiér se postavil a řekl ‚končíme‘,“ svěřil se Babiš.

Anketa

Který předseda politické strany má vaše sympatie?

1%
26%
5%
2%
54%
6%
hlasovalo: 10517 lidí

Celé video je ZDE

Nechte mě mluvit chvilku

Veselovský upozornil, že ministr Chovanec na svém twitterovém účtu napsal, že v jeden moment Babiš Sobotkovi řekl „Zítra můžu být premiérem já“. „To je lež,“ řekl na to Babiš. „Já jsem mu řekl, že bych mohl dneska v 15 hodin svolat Bezpečnostní radu státu. To jsem mu řekl. To já můžu. Podle statusu Bezpečnostní rady státu... A kdybych byl Kalousek, který ve vládě....“ V tento moment Veselovský Babiše přerušil: „Pane předsedo....“ Babiš ale chtěl svoji myšlenku dokončit: „Tak ale nechte mě mluvit, když jste mě pozvali...“ Veselovský jej ale přerušil: „Pane předsedo, my se ale bavíme o extrémně důležité věci. Protože tady to chvíli vypadalo...“ Teď ale Veselovského přerušil Babiš: „Vy jste jak Moravec, vy mi skáčete do řeči. Já bych vám to chtěl vysvětlit.“ Veselovský se ale nenechal vyvést z míry: „My se bavíme o extrémně důležité věci.“ Babiš ale hlesl: „Nechte mě mluvit chvilku.“ (Vzájemné skákání do řeči je doprovázeno salvami smíchu z publika.)

Veselovský ale pokračoval: „Minimálně z rétoriky hnutí a vaší to vypadalo, že vláda je v extrémním ohrožení, protože ministr za ČSSD se snaží reorganizovat policii.“ Na to Babiš zareagoval: „Můžu doříct tu Bezpečnostní radu státu?“ „Prosím,“ ustoupil Veselovský a Babiš spustil: „Já jsem řek, v tuto chvíli jsem místopředseda Bezpečnostní rady státu a já můžu svolat Bezpečnostní radu státu na zítra. A můžu tam pozvat Šlachtu, Ištvana, koho chci.“ „A proč jste to neudělal?“ zajímalo Veselovského. „Protože nejsem podrazák, protože nemám genetiku těch podrazáků tradičních politiků,“ řekl Babiš a v sále se ozval smích. „A Kalousek by to udělal. Ten by ho popravil toho Sobotku. Tak jak popravil Grosse, Vondru a já nevím koho všeho,“ dodal Babiš. „Miroslav Kalousek tady není, aby se k tomu mohl vyjádřit,“ poznamenal Veselovský. „To je jedno, on se k tomu stejně vyjádří na Twitteru,“ podotkl Babiš a následovala další salva smíchu z publika.

Z koalice můžeme odejít, až se vrátí Sobotka z Číny

Veselovský pak znovu zopakoval, že Babiš nejdříve vyhrožoval odchodem z koalice, a nakonec z ní neodešel. „Já cokoliv udělám, dostanu do držky. Kdybych odešel, tak je problém. Když neodejdu, každý mě kritizuje,“ stýskal si Babiš. Pak připustil, že ANO může odejít z koalice poté, co se Sobotka vrátí z cesty po Číně.

Další Veselovského otázka směřovala k tomu, zda ANO stále trvá na rezignaci policejního prezidenta Tuhého. „Já myslím, že ano. Určitě nemá naši důvěru. Je to tajtrlík pana Chovance, jeho loutka, který lže. O tom se vyjádřil i pan Šlachta v Respektu. Je to celé podvod. Nebylo to v koncepci.“ „Čí je to podvod?“ zajímalo Veselovského. „Je to v zásadním rozporu s tím, co jsme schvalovali na Bezpečnostní radě státu. Schválili jsme koncepci, a tam to nebylo,“ uvedl Babiš.

Později označil za toho, kdo se toho podvodu dopustil, ministra Chovance. „Dělá z nás blbce. Protože nikdy se nemluvilo o reorganizaci, nikdy se nemluvilo o sloučení těch útvarů, státní zástupci o tom nevěděli,“ argumentoval Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

19:51 Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

Agent s ricinem. Podle českých médií to je čtyřiatřicetiletý ředitel Ruského střediska vědy a kultur…