Důrazná politika Lotyšska: Uprchlíci dostanou necelých 60 korun na den

09.02.2016 19:54

Lotyšsko přišlo na to, jak sice formálně přijmout evropské kvóty na migranty, ale fakticky nepřijmout jediného migranta. Jejich sociální dávky jsou na opravdu nízké úrovni. Tak nízké, že za ně uprchlíci jen těžko v zemi přežijí. A práci téměř nemají šanci najít, pokud neumějí jazyk. Znalost jazyka totiž vyžaduje zákon.

Důrazná politika Lotyšska: Uprchlíci dostanou necelých 60 korun na den
Foto: archiv
Popisek: Pobaltí

Novinky.cz informovaly s odvoláním na britskou BBC o tom, že Lotyšsko našlo cestu, jak znepříjemnit život uprchlíkům v Lotyšsku natolik, aby chtěli sami odejít. „K ubytování v uprchlickém táboře dostanou 2,15 eura (asi 58 Kč) na den na stravu a další výdaje. Během tří až šesti měsíců v táboře se uprchlík může na státní náklady učit lotyšsky. Uprchlík pokračující ve studiu může doufat v podporu v nezaměstnanosti, ale tu vláda snížila na 139 eur měsíčně (3 750 korun); ostatní členové rodiny mohou dostávat po 97 eurech (2 620 korun), píše server s odvoláním na BBC.

Přitom jen pronájem garsonky v hlavním městě Rize stojí okolo 150 eur. A nacionalističtí poslanci si pochvalují, že za těchto podmínek nebudou chtít uprchlíci v Lotyšsku žít, ačkoli země přistoupila na to, že v rámci kvót přijme 531 lidí.

K dokreslení celé situace je třeba dodat, že do Lotyšska dorazily dvě rodiny z Eritreje a Sýrie, celkem šest lidí. Lotyši začali ještě výrazněji protestovat proti migrantům. Jen za poslední půlrok se v hlavním městě konalo šest demonstrací zaměřených proti migrantům.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Z úst premiéra Babiše zazněla rázná odpověď, kterou si přečtete jen u nás. Jde o návrh Žít Brno přijmout v ČR uprchlíky

11:50 Z úst premiéra Babiše zazněla rázná odpověď, kterou si přečtete jen u nás. Jde o návrh Žít Brno přijmout v ČR uprchlíky

Hnutí Žít Brno ústy náměstka brněnského primátora Matěje Hollana navrhuje, aby Brno přijalo několik …