Elon Musk: Jestli politikům věříte všechno, jste idi*t

06.02.2024 17:01 | Monitoring

Americký miliardář Elon Musk je v posledních měsících stále více politicky angažovaný, zejména v otázkách národní bezpečnosti a nelegální migrace a má čím dál větší vliv na veřejné mínění ve Spojených státech. Nyní Musk poradil všem voličům, že bezmezně důvěřovat politikům může jenom idiot.

Elon Musk: Jestli politikům věříte všechno, jste idi*t
Foto: Repro Youtube
Popisek: Miliardář a zakladatel společnosti Tesla Elon Musk

Musk často kritizuje zejména administrativu prezidenta Joea Bidena a podle všeho inklinuje k republikánům a Donaldu Trumpovi. Ačkoliv svoje politické preference veřejně příliš nekomentuje, koncem loňského roku prohlásil, že v nadcházejících prezidentských volbách určitě nebude volit Joea Bidena.   

Jeho komentáře na síti X, kterou vlastní, dokážou hýbat veřejným míněním i světovým trhem. Koncem minulého týdne se Musk rozhodl, že poučí všechny voliče, kteří si tvoří náhled na svět prostřednictvím svých politických preferencí.

„Obecně platí, že pokud věříte všemu, co říká vaše politická strana, jste idiot,“ uvedl Musk rázně na síti X.

 

 

Zakladatel společnosti Tesla a SpaceX primárně nevěří prezidentovi Joeu Bidenovi. Ten například vyhlásil, že pomocí nového zákona konečně ochrání americké hranice před nelegální migrací. V posledních měsících totiž počet migrantů, kteří ilegálně překročili americkou hranici, činil průměrně již více než 9500 denně.

Biden tvrdí, že na problému dlouhodobě pracuje a měla by ho vyřešit novela, která nyní čeká na schválení v Kongresu. Biden dle serveru Politico možnou dohodu o amerických hranicích v pátek označil za „nejtvrdší a nejspravedlivější soubor reforem k zabezpečení hranic, jaké kdy v zemi měli“. „Dalo by mi to jako prezidentovi novou nouzovou pravomoc uzavřít hranici, když se stane přetíženou. A pokud bych tuto pravomoc dostal, využil bych ji v den, kdy bych zákon podepsal,“ řekl Biden a vyzval Kongres, aby zákon schválil.

„Všichni víme, že hranice je už dost dlouho rozbitá. Už dávno nastal čas ji opravit. Proto jsem před dvěma měsíci pověřil svůj tým, aby zahájil jednání s bipartijní skupinou senátorů, která by se krizí na hranicích vážně a konečně zabývala. To už několik týdnů dělají. Pracovali nepřetržitě, přes svátky i o víkendech,“ dodal též ve svém prohlášení.

Bidenovi kritici ale tvrdí, že prezident může řešit nelegální migraci už pomocí stávající legislativy, ale nic pro to nečiní. Bidenovi nevěří ani Elon Musk, který poznamenal, že je „nepopiratelné“, že Bidenovou politikou jsou akorát otevřené hranice.

 

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jakub Makarovič

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

kampaň

Kde máte důkaz, že jsou všichni mimo vás ,,Putinovi užiteční idioti“? Nešíříte náhodu dezinformace, proti kterým paradoxně tak bojujete? A myslíte, že touto negativní kampaní docílíte něčeho pozitivního, třeba zklidnění politické situace v zemi? To je takový problém vést kampaň tak, že budete prezen...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Když budou útočit, schytají to ještě víc. Na Primě Ukrajinu moc nepotěšili

22:55 Když budou útočit, schytají to ještě víc. Na Primě Ukrajinu moc nepotěšili

Jak zajistit bezpečnou Evropu a bezpečné Česko a jak vyřešit válku na Ukrajině? Nejen o těchto klíčo…