FOTO To kdyby viděl Václav Havel! Takhle dopadla jeho lavička, která Pražáky vyšla skoro na milion

05.02.2018 9:29

Nad lavičkou Ferdinanda Vaňka na Praze 6 se pozastavil europoslanec Jan Zahradil (ODS). Povšiml si totiž, že lavička skoro za milion korun je již poničená. Lavička budí kontroverze od chvíle jejího odhalení.

FOTO To kdyby viděl Václav Havel! Takhle dopadla jeho lavička, která Pražáky vyšla skoro na milion
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil
reklama

„Na lavičce Ferdinanda Vaňka za 850k už trénují dejvičtí skejťáci. Myslím, že to by Václav Havel schválil,“ poznamenal s úsměvem ke snímku Zahradil.

Anketa

Který kandidát na předsedu ČSSD je nejlepší?

57%
3%
hlasovalo: 19388 lidí

Včera pak pořízení lavičky kritizovala na serveru ParlamentníListy.cz ekonomka Markéta Šichtařová. Lavička z prkna a sudu vyšla městskou část na neuvěřitelných 850 tisíc korun. "Bohužel, den daňové svobody se až na pár výjimek velmi pomalu v čase posouvá ke konci roku. A to ještě musíme vzít v úvahu, že jde o průměr za všechny daňové poplatníky, mnozí jsou na tom ještě hůř. Zase jen další utažení šroubů. Pracujeme na stát pořád víc a víc – a co za to dostáváme? Lepší léky pro nemocné děti? Výkonnější policii? Rychleji pracující soudy? Ne, dostáváme za to předražené a ohavné lavičky, jako je ta za 850 tisíc korun na Praze 6," podotkla Šichtařová.

Celý rozhovor s Markétou Šichtařovou najdete ZDE.

Lavičku Ferdinanda Vaňka, Havlova slavného literárního alter ega, slavnostně odhalili v prosinci loňského roku před budovou Národní technické knihovny na Praze 6 v Dejvicích. Lavička je posazená na dobovém 50litrovém sudu, na kterém spočívá téměř v rozporu s gravitací fošna symbolické délky 1989 mm. Na boku desky je reliéfní nápis s klíčovým Vaňkovým výrokem „JÁ SE PŘECE Z PRINCIPU NEMOHU PODÍLET NA PRAXI, S KTEROU NESOUHLASÍM.“

Postava Ferdinanda Vaňka je známou ústřední postavou mnoha Havlových divadelních her. Jedná se o stylizované „druhé já“ Václava Havla v představení Audience (1975), ve Vernisáži (1975) a v Protestu (1978).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

20:47 Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

Senioři starší 80 let, kteří si přejí být očkováni proti covidu, se tento pátek registrovali do vlád…