Facka lapačkou: Dominik Hašek sprostě okřikl Petra Fialu

25.11.2020 14:12 | Zprávy
autor: kas

V Poslanecké sněmovně ČR prošel návrh zákona, podle kterého se ruší superhrubá mzda. Na ODS a jejího předsedu se kvůli tomu zlobí bývalý hokejový brankář Dominik Hašek. Označil to za podraz na koaliční partnery, kvůli kterému prý ODS získá 1 % voličů, ale 10 % ztratí. Podle něj se má nejdřív šetřit a teprve potom snižovat daně. A když Petr Fiala pozici své strany hájil, prohlásil Hašek: „Už to hov*o nerozmazávejte.“

Facka lapačkou: Dominik Hašek sprostě okřikl Petra Fialu
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Dominik Hašek - Show Jana Krause 1. 6. 2016

Nedávno se v Poslanecké sněmovně odehrál převrat zaběhnutých pořádků, když hnutí ANO společně s ODS a SPD prohlasovalo zrušení superhrubé mzdy, daň z příjmu tak bude 15% a 23%. Nicméně, zloba dopadla především na hlavu ODS, kterou její kritici obviňují z nezodpovědnosti, snížení daní v době, kdy koronavirus ruinuje ekonomiku prý neúměrně zvýší státní dluh o 130 miliard korun. Předseda ODS Fiala se brání, že ODS jen prosazuje svůj program.

O podobě daňového balíčku se bude jednat v Senátu. Ještě před zrušením superhrubé mzdy totiž byl přes odpor ANO prohlasován návrh Piráta Ferjenčíka, aby se zvýšila sleva na dani z 24 840 korun na úroveň průměrné měsíční mzdy, na 34 125 korun. Andrej Babiš a Alena Schillerová chtějí, aby Senát toto zvýšení slevy z daňového balíčku vypustil, ale i Jan Hamáček bude na senátory apelovat. Ten pro změnu chce sazbu 19 % a 23 % a slevu na poplatníka zvýšit na 30 tisíc. Předseda ODS Fiala také zveřejnil svůj návrh, chce již prohlasovanou sazbu 15 %, 23 % jako druhou sazbu a slevu na poplatníka 28,8 tisíce. A k tomu kompenzace pro obce a kraje.

Ovšem jednání Andreje Babiše s předsedou Senátu Vystrčilem proběhne virtuálně, protože senátor ODS byl v kontaktu s covid pozitivní osobou a je v karanténě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

Jak to dopadá, když se má omluvit za nepravdivé nařčení neziskovka vedená Václavem Moravcem? Takovou…