Feri! Věděli o jeho sexuálním nátlaku na právech? Děkan promluvil

14.06.2021 15:54

Děkan Právnické fakulty Univerzity Karlovy Jan Kuklík byl hostem pořadu Ptám se já na serveru Seznam Zprávy. Hovořil zejména o dopadu kauzy někdejšího poslance za TOP 09 Dominika Feriho, jenž byl obviněn ze sexuálního nátlaku. Na právnické fakultě totiž Feri studoval.

Feri! Věděli o jeho sexuálním nátlaku na právech? Děkan promluvil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dominik Feri

Děkan Právnické fakulty Univerzity Karlovy Jan Kuklík napsal ve svém prohlášení, že o chování Feriho nemělo vedení fakulty žádné informace. Distancuje se tak od výroků, které se objevují v médiích a v nich zaznívá, že o Feriho chování věděli všichni. „Nikdy jsem nedostal žádný formální ani neformální podnět v tomto směru, o žádném takovém podezření jsem nevěděl,“ uvedl Kuklík.

Anketa

Myslíte, že se Dominik Feri ještě vrátí do politiky?

5%
71%
hlasovalo: 14814 lidí
Obvinění Feriho pak fakulta označila za vážná a jeho jednání za neakceptovatelné. „Kauzou Dominika Feriho jsem byl velmi nemile zaskočen. Ta kauza se nás samozřejmě dotkla, ale není to věc, která by se týkala jen právnické fakulty. Je to věc, která se týká celé společnosti. A je třeba to řešit,“ poznamenal v rozhovoru pro Seznam Zprávy Kuklík.

Dominik Feri se profiloval jako někdo, kdo rozšířil právní problematiku mezi mladé. I proto je podle Kuklíkových slov kauza ještě horší, protože tato osvěta je teď nasvícena ve špatném světle.

Kuklík se také vyjádřil ke kabinetnímu zkoušení a k tomu, jak se prověřuje nahlášení nevhodného chování. „Diskutovali jsme i nahrávání zkoušek, ale k tomu i univerzita zaujala dosti negativní stanovisko. Věříme, že nyní ve více lidech je to dostatečně zabezpečené. Nicméně být to na mně, ústní zkoušky bych zrušil. Právě kvůli různým námitkám o neférovosti, které se těžko posuzují. Jen státní zkoušky musejí mít ústní součást. Řada kolegů ovšem namítá, že by bylo vhodné, aby právník uměl mluvit, a ústní zkouška mu dává určitý návyk,“ uzavřel Kuklík.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

420 milionů - na co?

Dobrý den, na co potřebujete takový rozpočet, když už téměř ani necestujete, navíc je tu krize? Nezasloužili by si peníze spíš lidi než pár vyvolených?Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bez solárů nové budovy nebudou. Další plán EU proti Putinovi. Opět šlo přes TOP 09

22:22 Bez solárů nové budovy nebudou. Další plán EU proti Putinovi. Opět šlo přes TOP 09

Evropská komise dnes představila plán zvaný REPowerEU, který je reakcí na těžkosti a narušení globál…