Hašek předložil Rusnokovi podmínky, za nichž ČSSD podpoří vládu

16.07.2013 6:09

Místopředseda ČSSD Michal Hašek se v pondělí odpoledne setkal s premiérem Jiřím Rusnokem a předložil mu tři podmínky, za nichž je ČSSD ochotna dát důvěru jeho vládě.

Hašek předložil Rusnokovi podmínky, za nichž ČSSD podpoří vládu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek

Sociální demokracie požaduje, aby se uspokojivě vyřešily pochybnosti kolem sponzorů ministra financí Jana Fischera, aby plány vlády byly v souladu s programem ČSSD a aby byla jistota, že Rusnokův kabinet bude vládnout jen do podzimních předčasných voleb. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes.

"Pokud se Fischerovi nepodaří uspokojivě prokázat, co to je za finance, od koho je dostal a že nemají žádnou souvislost s jeho působením na ministerském postu, pak by měl ještě před hlasováním o důvěře z vedení resortu odejít," řekl Hašek. Fischer je kritizován za financování své neúspěšné prezidentské kampaně a několik politických stran ho vyzvalo, aby vysvětlil původ peněz, které mu na účet přišly krátce předtím, než se stal ministrem. Poukazují zejména na miliony, které Fischer dostal od podnikatele v energetice Ladislava Drába.

Programové prohlášení

Hašek také uvedl, že musí být zcela jasné, jak bude vypadat programové prohlášení Rusnokovy vlády. "Pokud nebude v souladu s našimi prioritami, pak tuto vládu nepodpoříme, i kdyby byla plná sociálních demokratů s přerušeným členstvím," prohlásil Hašek.

Ke třetí podmínce řekl, že se jeho strana nechce vzdát možnosti předčasných voleb. "Budeme trvat na tom, aby i eventuálně po potvrzené důvěře Rusnokově vládě pokračovala jednání o rozpuštění Sněmovny a vypsání nových voleb. Hlasování je možné kdykoliv opakovat," dodal Hašek.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: adr, čtk

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tomu věří neúspěšní. Plukovník rozebral dezinfo. A na koho cílí

21:50 Tomu věří neúspěšní. Plukovník rozebral dezinfo. A na koho cílí

Plukovník Ivo Zelinka byl hostem podcastu Čestmíra Strakatého. A řeč byla o ruské válečné propagandě…